Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.4. 2013 16:17
VIDEO

TRAGÉDIE: Čeští hokejisté bezmocně přihlíželi, jak jim po drsném faulu umírá spoluhráč

Tvrdý hit
Zdroj: YouTube.com
Ilustrační foto
Témata:

Nebezpečný zákrok na hlavu, kóma a smrt. Hokejista Dmitrij Učajkin hájící barvy kazachstánského týmu Irtyš Pavlodar zemřel poté, co si na něj během zápasu nedovoleně a drsně vyšlápl jeden ze soupeřů. Jeho čeští spoluhráči Lukáš Bolf a Tomáš Vak nemohli nic dělat a přišli o kamaráda.

V sobotním zápase play-off kazachstánské ligy si Litevec Donatas Kumeliuskas z týmu Arystan Těmirtau nedovoleně vyšlápl na Dmitrije Učajkina a následky jeho nebezpečného útoku na hlavu jsou tragické. Spoluhráč a kamarád dvou českých hokejistů Lukáše Bolfa a Tomáše Vaka v sobotu ráno zemřel.
 

VIDEO: Podívejte se, jak Učajkin odjížděl po střetu ze hřiště.
 

Učjakin po zákroku zůstal ležet, ale nakonec z ledu odešel po svých. Cítil se hodně otřeseně a bylo vidět, že jeho tělo se s tvrdým direktem jen těžko vyrovnává. Třiatřicetiletý hokejista byl převezen do nemocnice, kde upadl do kómatu.
 


V sobotu ráno zemřel na následky krvácení do mozku. Tamní hokejová federace zatím nevydala žádné rozhodnutí o tom, jestli vůbec a jak případně faulujícího Kumeliuskase potrestá.
Vzpomínková akce na uctění památky Učajkina je naplánována na 2. dubna. Zkušený hokejista byl obětavým manželem své těhotné ženy, se kterou už měl dcerku.
 

Učjakinovými spoluhráči byli kromě českého dua také Slováci Branislav Fabry, Martin Hujsa, Richard a Robert Huna. Trenérem týmu Irtyš Pavlodar je rovněž Slovák Július Pénzeš.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hokejové bohyně aneb Krásky v pozadí

Nechápete hokej? Naučíme vás ho!
 

jpz TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

31.3. | 21:31 Antonín Sádlík
15
Nevím jak lze řešit tento případ,kdy se jedná o napadení a ublížení na zdraví z ...
1.4. | 14:52 khbkhb bkhb
-6
Toto je to spravne video!!! http://youtu.be/d51RIHd-KSs?t=50s
16.5. | 20:00 jkazatel
1
Náhlasit nevhodný komentář
Až uvidí umírat kolegu střeleného muslimem, to bude jiný zážitek.
20.4. | 14:50 Štefan Nemeth
2
Náhlasit nevhodný komentář
Na úmrtí v případě krvácení do mozku se nejvíce podílí neposkytnutí správné první pomoci a následná neadekvátní lékařské péče. Těžké fauly a hrubost by už měla federace postihovat mnohem přísněji a trestat nejen hráče, ale celý tým. Třebas 10 bodů mínus.
24.5. | 18:45 jkazatel
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak se nám z hokeje stávají gladiátorské zápasy. Možná to bude zanedlouho něco jako "Běžící muž", jak jsem zvyklí vidět v televizi. Ta nás ostatně připravuje na tuto budoucí "realitu" pomocí katastrofických, válečných a hororových filmů. Ostatně jsou velmi dobře placeni. Příliš ...
1.4. | 14:52 khbkhb bkhb
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Toto je to spravne video!!! http://youtu.be/d51RIHd-KSs?t=50s
1.4. | 14:50 khbkhb bkhb
6
Náhlasit nevhodný komentář
to ste tam dali nespravne video, je zostrihane a neni tam nic vidiet!!! tu je odkaz na ine video, nie je tam sice vidno ten utok, ale je vidno ako rychlo isla ta 19-ka na Dmitriho bez puku, takito zmrdi by nemali vobec hravat hokej!! http://youtu.be/d51RIHd-KSs?t=50s
31.3. | 21:31 Antonín Sádlík
15
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím jak lze řešit tento případ,kdy se jedná o napadení a ublížení na zdraví z následkem smrti,při sportovním klání.Domnívám se ale,že trest by dostat měl,pokud to byl zjevně nedovolený zákrok! Ta agresivita při sportu se snadno přenáší i do běžného života a to je jistě špatné v obou případech!