Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 11. 2014
video velká smůla

Sparta končí v Lize mistrů. Dostala gól v poslední vteřině

Lukáš Cingel v zápase Ligy mistrů v Linköpingu
Zdroj: Getty Images
Lukáš Cingel v zápase Ligy mistrů v Linköpingu

Hokejisté pražské Sparty ztratili šanci na postup do čtvrtfinále Ligy mistrů v poseldní vteřině. Na ledě Linköpingu remizovali 2:2 a poslední gól ale inkasovali v čase 59:58.

Až v samotném závěru přišli hokejisté Sparty o možnost postoupit do čtvrtfinále Ligy mistrů. Pražané se na ledě Linköpingu již chystali na prodloužení, když dvě sekundy před koncem normální hrací doby Jacob Micflikier vyrovnal na 2:2 a do další fáze obnovené soutěže poslal domácí tým. O to větší zklamání bylo na straně Sparty.


VIDEO ZE ZÁPASU LINKÖPING - SPARTA
 

"Co k tomu říct, k prodloužení chyběly poslední dvě vteřiny. To se asi moc okomentovat nedá...," uvedl útočník Jaroslav Hlinka na klubovém webu. "Hlavou se mi honilo, že tohle snad ani není možné, vypadnout kvůli gólu skoro v poslední vteřině. Asi by bylo lepší prohrát 1:5," připustil osmatřicetiletý centr, který již ve 2. minutě otevřel skóre utkání.


Vyřazení Spartu mrzelo i proto, že se švédským týmem odehrála vyrovnanou partii a v duelu měla řadu šancí. "Bylo to vyloženě o tom nepovedeném konci zápasu. My jsme šedesát minut hráli dobře. Měli jsme šance, oni asi taky, ale byli jsme podle mě o ten gól lepší. Mělo to jít do prodloužení, kde bychom si to rozdali o postup. Tohle jsou zkraty, které by se nám stávat neměly," uvedl Hlinka.


Vedení Sparty už od letní přípravy označilo Ligu mistrů za důležitou součást sezony a i hráči chtěli v evropské konkurenci uspět. Nakonec splnili jen základní cíl v podobě postupu ze skupiny. "Ostudu jsme neudělali, ale díru do světa taky ne. Myslím, že jsme v Lize mistrů hráli poměrně slušně, bohužel tímhle jsme ten dojem trošku zkazili. Měli jsme jít dál...," dodal zklamaný Hlinka.

ram, čtk TN.cz