Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.9. 2014 21:10
video Reprezentoval i Česko

MISTR SVĚTA! Takto Miro Hlinka slavil jediný slovenský titul

Mistr světa Miro Hlinka
Zdroj: tvnoviny.sk

Miro Hlinka se narodil v Československu a dá se říct, že Čechoslovákem byl celý život. Během své kariéry totiž oblékl dres českého i slovenského národního týmu. Větší úspěchy ale přece jen nasbíral v tím s dvojitým křížem. V roce 2002 se stal mistrem světa. Připomeňte si, jak Miro Hlinka slavil...

Tragická zpráva o smrti Miroslava Hlinky se rozšířila rychlostí blesku. Hokejový reprezentant, který hrál za Slovensko i Česko spáchal sebevraždu! Zavzpomínejte na kariéru dvaačtyřicetiletého sympaťáka.
 

Největší úspěch kariéry přišel v roce 2002, tehdy Slováci ve švédském Göteborgu vyhráli jediný titul mistrů světa a Miro Hlinka byl u toho. Po příjezdu do Bratislavy byl pak jedním z hlavních postav oslav.
 

Velkolepé slovenské oslavy mistrovského titulu si připomeňte zde:
 


 

Kromě mistrovského titulu přidal Hlinka i stříbrnou a bronzovou medaili z mistrovství světa, stříbro získal v roce 2000 v Rusku, kdy Slovensko podlehlo ve finále v bratrovražedném souboji Česku. Bronz pak získal v roce 2003 ve Finsku.
 

Během své kariéry prošel řadou klubu a velkou část odehrál v Česku. S dospělým hokejem začínal v Trenčíně, další štací byla pražská Sparta. Během tohoto působení získal i české občanství a oblékl český reprezentační dres v devíti zápasech, v nichž střelil dva góly.
 


Následovala angažmá ve finském Jokeritu Helsinky, Slovanu Bratislava, Karlových Varech, švédské MoDo, ruském Dynamu Moskva, Zlíně, Trenšíčně, Žilině, Pardubicích, znova Spartě, Chomutově, Bánské Bystrici, Popradu. Svou kariéru pak zakončil v Trnavě.

 

Na krátký medailonek Mira Hlinky se můžete podívat ZDE!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Děsivý nezdar gymnasty. Při přeskoku přes koně se těžce zranil

Neskuteční borci: Podívejte se na video extrémních sportů

TN.cz / hmr