Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.11. 2012 22:04
připomeňte si kariéru velikána

Legendární Hašek se rozvádí: vzestupy a pády slavného gólmana

Zdroj: TV Nova
Témata:

Slavný hokejový brankář Dominik Hašek se po třiceti letech rozvedl se svou ženou Alenou. Připomeňte si známé úspěchy i nezdary české hvězdy.

Hašek je podle mnohých vůbec nejlepším hokejovým gólmanem historie. Za A-tým rodných Pardubic si poprvé zachytal ve svých šestnácti letech, o dva roky později se propracoval do reprezentace. Už v té době mu mnozí věštili hvězdnou kariéru, že se z něj však stane světová legenda, netušil asi nikdo.
 


Haškův úplný vrchol přišel v roce 1998, kdy dovedl národní tým ke zlatým medailím na olympijských hrách v Naganu. S Čechy se přitom před turnajem moc nepočítalo, jenže “Dominátor“ přiváděl k slzám jednoho soupeře za druhým a definitivně potvrdil svou extratřídu. Slogan “Hašek na hrad“ se po Hrách ozýval ještě hodně dlouho.

 

Domink Hašek a vítězství v české extralize 2010
Zdroj: isifa.com Hašek vybojoval pro Pardubice mistrovský titul.

 

Hbitý brankář s neuvěřitelnou fyzickou kondicí si ale nezískal jen české fanoušky, nýbrž i ty v zámoří. V NHL chytal za Chicago, Buffalo nebo Ottawu, největší úspěchy zažil ale s Detroitem. S ním získal hned dvakrát vyhrál Stanley Cup (v letech 2002 a 2008). Poté se s NHL rozloučil a po roční pauze zamířil do Pardubic, které dovedl k mistrovskému titulu.
 


Následoval odchod do ruského Spartaku Moskva, tam už se mu ale tolik nevedlo. Údajně poštval kabinu proti kouči Miloši Říhovi a po sezoně mu dali v klubu sbohem. Hašek si od hokeje opět na rok oddechl a ve 47 letech plánoval smělý comeback do NHL, ale ten mu nevyšel. Přišla výluka, navíc mu žádný klub nechtěl nabídnout smlouvu. Hašek tak neváhal a kariéru definitivně uzavřel.

 

Dominik Hašek a jeho první loučení, rok 1999
Zdroj: isifa.com Dominik Hašek ještě za mladých let.

 

Skončil jako legenda, která až na mistrovství světa vyhrála, co se dalo. V podnikatelské sféře se mu ale už tak nedařilo. V roce 1998 založil firmu Dominator, která se měla specializovat na výrobu sportovního oblečení. Hašek do nové společnosti investoval přes devadesát milionů korun, ovšem značka se za celou dobu své existence na trhu nikdy výrazněji neprosadila.
 

Za deset let nebyla firma ani jednou zisková, proto se brankář rozhodl činnost z důvodů špatných hospodářských výsledků i situace na trhu zastavit.
 

I tak si ale pardubický rodák přišel během své dlouholeté kariéry na velmi slušné peníze. Podle dostupných informací během své kariéry vydělal až 56 milionů dolarů, což je více než miliarda korun!
 

V rozvodovém řízení tak půjde o tučný balík peněz.

tn.cz / hum