Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 8. 2010

Český hokejový brankář Salák míří do Färjestadu

Témata:

Zámořskou NHL mění aleespoň dočasně český gólman Alexander Salák za Švédsko.

Český hokejový gólman Alexander Salák prozatím končí svoje působení v zámořské NHL a stěhuje se do Evropy, kde bude v nadcházející sezoně chytat za švédský Färjestad. Informoval o tom ve středu deník Aftonbladet.
 

Třiadvacetiletý strakonický rodák zamířil loni v létě z finského TPS Turku, kde si vydobyl pozici brankářské jedničky, na Floridu, kde se dohodl na spolupráci s Panthers. Většinu času však strávil na farmě v Rochesteru, s nímž se mu dařilo. V základní části American Hockey League (AHL) odchytal 46 utkání a vysloužil si nominaci do utkání hvězd soutěže. V prvním mužstvu Panterů dostal šanci pouze ve dvou zápasech, kdy dvakrát střídal.
 

Mladý gólman se rozhodl prozatím uzavřít kapitolu NHL a vrátit se do Evropy. Na rok se upsal Färjestadu. "Je to ambiciózní brankář, který chce vyhrávat," prozradil pro švédský deník Aftonbladet sportovní ředitel BK Färjestad Thomas Rundqvist.
 

Celek z Karlstadu usiloval také o finského gólmana Vesu Toskalu, ten byl však pro klub příliš drahý. Färjestad uzavřel se Salákem roční smlouvu, nebrání se ovšem jejímu prodloužení. "Pokud se ukáže dobře, nebudeme se bránit další spolupráci," doplnil Rundqvist.
 

Český reprezentant nahradí v týmu gólmana Robina Rahma, který byl suspendován poté, co v jeho těle byly při dopingové kontrole zjištěny stopy anabolik.

tn.cz / Mediafax