Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 4. 2011

"BUBNY nechte DOMA," vyzývají Slováci fanoušky

Témata:

Bubny, vuvuzely a řehtačky budou na hokejovém šampionátu na Slovensku zakázány.

 Hokejoví fanoušci se při povzbuzování svých týmů na světovém šampionátu na Slovensku budou muset spoléhat hlavně na vlastní hlasivky. Do hal v Bratislavě a Košicích je totiž nevpustí s bubny nebo řehtačkami, které jsou tradiční součástí fandění na ligových zápasech. "Předpis Mezinárodní hokejové federace určuje, že nejsou povoleny žádné bubny, píšťalky. Nic, co vydává zvuk," řekla mluvčí organizačního výboru mistrovství světa Michaela Grendelová.

 

Na pomyslném seznamu zakázaných věcí jsou i vuvuzely, které proslavilo loňské mistrovství světa ve fotbale v JAR. Hlučnost těchto trubek byla terčem kritiky fanoušků i hráčů. Pokud by si chtěly například oficiální fankluby přinést na zimní stadion pomůcky k povzbuzování, musely by dopředu získat výjimku Mezinárodní hokejové federace (IIHF).

 

Diváci si s sebou však nebudou moci přinést ani praktičtější věci, jako třeba jídlo nebo deštník. Věci jim odebere kontrola u vstupu. Zákaz se vztahuje také na zbraně, lahve nebo pyrotechniku. "Kontrolou projdou všichni diváci, ale i každý, kdo bude vstupovat do bezpečnostní zóny," řekl šéf bezpečnosti turnaje, bývalý viceprezident slovenské policie Stanislav Jankovič. Dodal, že občerstvení nabídnou bufety v halách, do samotného prostoru hlediště se s ním diváci rovněž nedostanou.

tn.cz / ČTK