Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.1. 2012 11:55

Brutální faul: Hokejista Žďáru má úplně rozbitý obličej

Hokejisti-napadení
Zdroj: oficiální zdroj/ Mediafax
Hokejista Žďáru Jan Kočan (vlevo) skončil v nemocnici po brutálním faulu trutnovského Martina Klementa (vpravo)
Témata:

V nemocnici skončil po zápase v Trutnově hokejista druholigového Žďáru nad Sázavou Jan Kočan. Poslal ho tam obránce Trutnova Martin Klement. Žďárský klub bude požadovat pro hráče dodatečný trest, potvrdil generální manažer klubu Miloslav Šimon.

Běžela sedmá minuta druholigového utkání Žďáru v Trutnově, když domácí Martin Klement brutálně narazil hostujícího Jana Kočana na mantinel. "Honza chtěl jen tečovat puk, když mu loktem do hlavy vlítl kluk, který se rozjel někde z půlky hřiště. První ránu dostal loktem, druhou o mantinel a třetí o led,“ popsal inkriminovaný okamžik Šimon.

 

Následky byly hrůzné. Čtyřiadvacetiletý hokejista zůstal ležet v kaluži krve se silným otřesem mozku a četnými zlomeninami v obličeji. Teď leží v Trutnovské nemocnici. "Z nejhoršího je už venku, ale je pod prášky, může jen ležet, nesmí se hýbat, má velké bolesti a může pít jen brčkem,“ řekl manažer žďárského klubu. Podle něj si Kočan nic z onoho zápasu nepamatuje a v nemocnici si ještě nějaký den poleží. "Může hovořit o štěstí, že nedopadl ještě hůř,“ myslí si Šimon.
 

Kočan: Táto, vždycky jsem říkal, že hokej bolí
 

Samotný Kočan už dokonce poprvé promluvil, když hovořil se svým otcem. Navzdory poměrně vážnému zranění se zdá, že s hokejem nehodlá končit. "Táto, vždycky jsem říkal, že hokej bolí, ale teď teprve vím, co to znamená. Stejně ho ale miluju“, řekl pro oficiální stránky žďárského klubu Kočan, který už byl dokonce z nemocnice propuštěn do domácího ošetřování.
 

Kočan proti Klementovi, který mu zranění způsobil, prý žádnou zášť necítí. Jediné co ho prý mrzí je skutečnost, že zatím nenašel odvahu za ním přijít a omluvit se. To zatím rabiát z Trutnova učinil pouze na dálku. Zároveň ale řekl, že šlo o standardní zákrok. "To víte, že mě mrzí, jak to celé skončilo, ale šlo o standardní situaci, do které bych šel znovu,“ řekl pro server hokej.cz.
 

Trutnovský klub vydal k incidentu na svém webu tiskové prohlášení. "Je mi skutečně velmi líto co se stalo. Jménem klubu, jménem svým i jménem celého vedení jsem Honzovi vyřídil pozdravy od hráčů, tlumočil přání brzkého uzdravení z vážného zranění a samozřejmě nabídl jakoukoliv pomoc, která by mu léčení v Trutnově co nejvíc zpříjemnila,“ uvedl předseda klubu Zdeněk Poul, který Kočana dokonce navštívil v nemocnici. Zastal se i svého hráče, Klement prý žďárského útočníka úmyslně rozhodně nefauloval.

 

PODÍVEJTE SE

Neodpornější fotbalové fauly roku 2011
 

Klementa rozhodčí za faul potrestal vyloučením na 5 minut a do konce zápasu, registrační průkaz mu ale neodebral. A to se nelíbí žďárskému klubu. "Obrátili jsme se na Český svaz ledního hokeje i na disciplinární komisi. Na jednu stranu se tu hráčům zakazuje hrát za diskuze s rozhodčími a když jde o život, vyjde z toho faulující hráč prakticky bez trestu,“ zlobí se Šimon.
 

tn.cz / dv