Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.7. 2014 08:53
fotbal

Vyrabované obchody, hořící autobusy, Brazilci zuří po debaklu

Brazilci jsou v šoku
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

Dvě desítky zapálených autobusů a vyrabovaný obchod jsou výsledkem násilností způsobených rozlícenými Brazilci po zdrcující prohře jejich týmu v semifinále světového šampionátu s Německem.

K obrovským nepokojům došlo podle policie v nejlidnatějším brazilském městě Sao Paulu, na dalších místech země byla situace lepší, uvedla dnes agentura AFP.
 

Během večerních násilných akcí shořelo 20 autobusů v garážích na jihu města a tři další stroje v jiných částech Sao Paula. V témže městě vyrabovali neznámí pachatelé obchod s elektronikou náležející k velkému brazilskému řetězci.
 

Žádné další rozbroje z velkých měst včetně Bela Horizonte, kde se hrál semifinálový zápas, úřady nehlásí.
 

Brazílie byla před mistrovstvím dějištěm masových protestů a násilných akcí motivovaných sociální nespokojeností, které však ustaly se začátkem šampionátu, na němž byla až do úterka domácí reprezentace úspěšná.
 

David Luiz a Thiago Silva po debaklu: 

 

Máme rádi Německo, skandovala část Brazilců
 

Několik set Brazilců čekalo blízko tréninkové základny německé fotbalové reprezentace a gratulovalo evropskému týmu po výhře 7:1 v semifinále mistrovství světa nad domácími fotbalisty.


110

GALERIE: Zklamání Brazilských fanoušků

Zdroj: isifa.com

Zklamání Brazilských fanoušků - 1

Hodnocení:


 

Fanoušci čekali v dešti několik hodin, aby mohli německým hráčům vyslovit obdiv. Když fotbalisté vystoupili z týmového autobusu a nastupovali na trajekt, kterým se měli dostat do svého hotelu v Santo Andre, mnoho lidí skandovalo "Alemán, Alemán, Alemán" ("Německo, Německo, Německo"). Zamračenou noční oblohu dokonce rozzářil ohňostroj.
 

"Líbí se nám, jak Německo hraje, všechny ty kreativní góly a skvělé přihrávky," uvedl Breno Antunes, jeden z policistů dohlížejících na hráče během krátké cesty na trajekt. "Když už není Brazílie v turnaji, je zde alespoň jeden tým, který hraje podobně," dodal.
 

Uplakaný David Luiz: 

 

Veškeré obavy, že se místní obyvatelé pokusí zaútočit na kouče Joachima Löwa a jeho svěřence po ponižující porážce domácích fotbalistů, se ukázaly jako neopodstatněné. Unavení vítězové byli nadšeným davem uvítáni jako hrdinové.
 

"Mám velmi rád Německo. Hrají výborně, hodně si přihrávají a jsou velmi rychlí. Hrají tak, jak dříve hrála Brazílie," konstatoval Jose Amilton.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Chci do trojky s tvou ségrou! Anglický fotbalista obtěžoval dívky ještě před vyřazením

Nejlepší fotbalista světa bez zábran: Ronaldo prozradil, proč ho lidé nesnášejí

tn.cz ČTK