Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.5. 2015 11:59
VIDEO EMOTIVNÍ CHVÍLE

To vás dostane! Nemocný Čišovský slavil s Plzní a řval jako lev

Zdroj: TV Nova

Marián Čišovský odehrál za Plzeň mnoho zápasů a zažil největší úspěchy Viktorky. Doktoři ale před časem zjistili, že trpí amyotrofickou laterální sklerózou. Nemocí, která je nevyléčitelná a trpěl jí i expremiér Stanislav Gross. I přesto, že je Čišovský nemocný, slavil titul na hřišti. Hráči jej věnovali právě jemu a většina přítomných se neubránila slzám.

Bylo to mimořádně emotivní, dojemné a zároveň smutné a tragické. Bývalý stoper Plzně přicházel na hřiště v doprovodu generálního manažera Adolfa Šádka a plzeňské loučící se ikony Pavla Horvátha. Museli ho podpírat. Všichni hráči na sobě měli trička, na kterých byl slogan TITUL PRO ČIŠU.

 

Nikdo nezapomněl, co Čišovský pro Plzeň udělal. A západočeský klub mu jeho oddanost vrací i v těchto těžkých chvílích. Slzám dojetí se neubránil ani trenér Miroslav Koubek. Ten navíc řekl, že by neváhal ani vteřinu, kdyby měl možnost vyměnit titul za Čišovského zdraví.

 

Sám Čišovský byl z oslav hodně naměkko. Děkoval publiku, které mu nadšeně aplaudovalo, plakal, objímal se se spoluhráči a když v doprovodu odcházel, zařval si jako tygr.
 

TN.cz