VÍTĚZSTVÍ 2:0

Plzeň v Ostravě nezaváhala, vydřela výhru a vede o 5 bodů

Viktoria Plzeň
Zdroj: isifa.com

Fotbalisté vedoucí Plzně vyhráli ve 22. kole nejvyšší soutěže v Ostravě 2:0 a v čele tabulky tak nadále drží pětibodový náskok před druhou Spartou.

Osmé vítězství v řadě zařídil Viktorii půl hodiny před koncem Hořava a v závěru výsledek stvrdil Rajtoral. Nejlepší plzeňský střelec Kolář zahodil už v 31. minutě penaltu, kterou mu chytil brankář Pavlenka. Baník už devět kol čeká na výhru.

Viktoria musela v utkání oželet nemocnou oporu Pilaře či distancovaného Petrželu a snad i proto její výkon na Bazalech postrádal parametry lídra. Všechny v úvodní dvacetiminutovce zastínil ostravský kapitán Baroš. I přes problémy s kolenem šel na hřiště od začátku a po jeho parádním průniku ve 20. minutě hosty zachránil od pohromy "žlutým" faulem před vápnem Hejda.

Baroš si vzal slovo podruhé o dvě minuty později. Z úhlu už prostřelil gólmana Kozáčika, ale míč na trase do opuštěné branky ještě stihl odkopnout jeden z hostujících beků.

Plzeň byla nebezpečná skoro výhradně kontry po ostravských ztrátách ve středu hřiště. Tak se narodil i brejk, po němž Procházka povedeným volejem z šestnáctky ve 26. minutě možná jen o milimetry minul tyč.

Bouři emocí po půlhodině vyvolal diskutabilní pokutový kop za kontakt Kouřila s Mahmutovičem, ale Kolář svůj 250. ligový duel neoslavil gólem ani z penalty. Jeho slabou střelu Pavlenka vyrazil stejně jako Rajtoralovu dorážku.

Se startem druhé půle trávník na pár minut zbělal po sněhové plískanici, ale zhoršený terén favoritovi nebyl na obtíž. Naopak z územního tlaku se v 59. minutě parádně opřel do odraženého míče na dvaceti metrech střídající Hořava a Pavlenka plachtil vzduchem zbytečně. "Měl jsem zakrytý výhled a uviděl jsem míč až na poslední chvíli. Hořava to trefil hezky," řekl Pavlenka.

Domácím v závěru chyběla ofenzivní kvalita na to, aby lídra více potrápili. Dvě minuty před koncem si naopak na rohový kop Vaňka seběhl Rajtoral a placírkou míč z první poslal podruhé do sítě. Ostrava tak ani na jedenáctý pokus v řadě s Plzní neuspěla za tři body.