Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.4. 2015 11:33
nebál se toho

Baroš vysvětloval fotbalovou žumpu. Vyfasoval důtku

Roman Berbr žádá trest pro Milana Baroše
Zdroj: Twitter/ Facebook

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR udělila ostravskému útočníkovi Milanu Barošovi za výroky na twitteru po zápase 22. ligového kola s Plzní důtku. Bývalý reprezentant se podle disciplinárky dopustil nesportovního chování.

Milan Baroš po utkání s Plzní (0:2), v němž sudí chybovali na obou stranách, ostře kritizoval údajně špatné poměry v českém fotbale a v komisi rozhodčích. Po zápase dal na svůj twitter fotky nástupu na hřiště v doprovodu dětí s dovětkem: "Tohle je víc než korupce." Následoval další tweet: "Moc teď nepíšu! Ale prosím, vychovávejte své děti k tomu, aby byl sport sportem a ne tou žumpou, co tady ve fotbale teď máme!!!!"


Vše pak uzavřel výzvou: "Pojďme cinkat klíčema za Dášu (předsedkyni komise rozhodčích Dagmar Damkovou) a za (místopředsedu FAČR Romana) Berbra, můžem to změnit, JÁ TOMU VĚŘÍM," napsal.


"Nikdo neupírá jakémukoliv členovi asociace právo kritizovat práci asociace, členy asociace či orgány asociace. Právo na oprávněnou a odůvodněnou kritiku samozřejmě nemůže být žádným případem dotčeno. Ale v tomhle konkrétním případě shledala komise ve způsobu vyjadřování Milana Baroše konkrétně ve výrocích, že tohle je korupce a žumpa, kterou ve fotbale máme, neukázněné chování mimo hru," řekl novinářům předseda disciplinárky Richard Baček.


"Tyto výroky jsou podle názoru disciplinárky s ohledem na svoji paušalizující povahu za hranicí odůvodněné kritiky,"
dodal Baček.


Baroš trest přijal. "Nešel jsem sem z toho důvodu, abych hodnotil vyjádření disciplinární komise, abych se omlouval. Já jsem přišel vysvětlit svoje výroky, za kterými si doteď stojím. Jsem rád, že mě členové disciplinárního řízení vyslechli a dá se říct i pochopili. Dostal jsem důtku, nebo nesportovní chování, já to přijímám, ale i kdyby byl trest jakýkoliv jiný, moje názory se absolutně nemění," řekl Baroš.

ram, čtk TN.cz