Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.3. 2013 17:30
splní se mu sen?

Pelta má jasno: Postavíme stadion pro 30 tisíc a budeme mít EURO!

Miroslav Pelta sní o fotbalovém superstadionu
Zdroj: isifa.com
Miroslav Pelta sní o fotbalovém superstadionu
Témata:

Korupční aféra je zametená pod koberec a teď je čas na dobré fotbalové zprávy. Šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta chce v roce 2020 hostit v Praze fotbalové EURO! Stačí prý jediné, přestavět strahovský stadion Evžena Rošického na stánek pro 30 tisíc diváků.

Miroslav Pelta se stále nevzdává myšlenky, že by Praha mohla být jedním z 13 pořadatelských měst mistrovství Evropy v roce 2020. Třicetitisícový stadion by podle něj mohl vyrůst na Strahově místo současného stadionu Evžena Rošického. Zatím jde podle něj ale jen o vizi.


Pelta hodlá bojovat na diplomatickém poli o to, aby se Praha stala jedním ze dvou měst, které by hostily evropský šampionát na menších stadionech.

"Bylo schváleno, že dvě města dostanou výjimku a mohou turnaj hostit na stadionech pro 30 tisíc lidí. A já to beru tak, že tou výjimkou je Praha. Určitě se o to budeme pokoušet," dodal.
 

ČTĚTE TAKÉ:


Fotbalový šéf věří, že by mohl mít podporu od státu jako například nedávné mistrovství světa v biatlonu v Novém městě na Moravě. "Každá taková akce je útok na státní rozpočet. Biatlon měl také podporu státu a mělo to úspěch. Atmosféra byla fantastická, přijeli lidé z celé Evropy," řekl Pelta.
 

Na kolik by ale zatížila stavba nového fotbalového stadionu státní rozpočet, zatím není jasné. Fotbalová asociace však má alespoň vyřešený pozemek pro stavbu, národní stadion chce vybudovat na Strahově, na stávajícím stadionu, který vlastní a který koupil od ČSTV za 129 milionů korun. „Všechno je to ale jen vize. Nejprve je třeba najít partnery. Třeba atletika by ho ale také mohla využít, protože do budoucna by také chtěla pořádat velkou akci," nastínil Pelta.

ČTK, ram TN.cz