sázka na nováčky

SLEDOVALI JSME: Česko smetlo Slovensko 3:0, dvakrát se prosadil Lafata

David Lafata
Zdroj: isifa.com

Česká fotbalová reprezentace nastoupila k přátelskému utkání proti Slovensku. V Olomouci si tým Michala Bílka napravil své renomé, Češi přejeli soupeře 3:0!

92. minuta: Konec duelu

92. minuta: Zápas končí, diváci tleskají fotbalistům vestoje.

90. minuta: Sudí nastaví dvě minuty.

89. minuta: Na Andrův stadion si našlo cestu 11 464 diváků.

87. minuta Kozák se snažil vysunout vydru, jeho nahrávka ale skončila jen v autu.

86. minuta: Stadionem obíhá mexická vlna, diváci i hráči se dnes fotbalem baví.

83. minuta: Čtvrtý gól měl na hlavě Martin Latka. Z dobré pozice však trefil jen nohy Kuciaka.

82. minuta: Další střídání, tentokrát už čistě v "režii" místní Sigmy. Za Ordoše přišel Martin Pospíšil.

80. minuta: Po zaváhání Kalase kopali hosté rohový kop, ale nic z něj nevytěžili.

79. minuta: Tribuny bouří. Olomoucký Hořava nahradil Daridu z Plzně.

76. minuta: Vydra je dnes k nezastavení! Po nahrávce Dočkala se dostal k hned dvěma střelám. Tou první trefil beka před sebou, jeho druhý pokus rozvlnil boční síť.

74. minuta: Tomáš Kalas nahrazuje Davida Limberského.

72. minuta: Česko vede 3:0! Nejkrásnější moment zápasu. Vydra si narazil míč s Daridou a křížnou nahrávkou našel před bránou Bořka Dočkala, který střelou z voleje mířil přesně pod břevno! O výsledku už je rozhodnuto

70. minuta: Pěkná akce střídajícího Vydry, jenž obešel dva soupeře a pálil na Kuciaka. Jeden z obránců ale tečoval míč na roh.

69. minuta: Před Vaclíka se dral Hamšík, ale utekl mu balon a Vaclíka tak vůbec neohrozil.

66. minuta: Dvojité střídání českého týmu. Kozák nahradil Lafatu, Vydra zastoupil na trávníku Krejčího.

62. minuta: A blízko hattricku byl nyní Lafata. I on se po centru Gebreho dostal k nebezpečné hlavičce před Kuciakem, ale stejně jako Ordoš netrefil bránu.

60. minuta: Ordoš zblízka hlavičkoval a jen těsně minul levou tyč.

57. minuta: Latka se nedohodl s Vaclíkem a málem z toho byla velká šance pro Slováků. Míč naštěstí skončil v autu.

56. minuta: Po rohovém kopu Krejčího se po míči natahovalo hned několik hráčů v červeném, ale zasáhnout ho nedokázal nikdo.

53. minuta: Rychlý kontr teď mohl přetavit v gól Darida, na poslední chvíli mu však vystavil stopku Čišovský.

51. minuta: Hraje se ve středu hřiště, tempo hry po pauze opadlo.

48. minuta: Zničhonic se mohl řítit na bránu Krejčí, ale u míče byl o chvilku dřív Kuciak.

46. minuta: Začal druhý poločas. Oba týmy o přestávce vystřídaly. Latka přišel za Sivoka, Ďuriš nahradil Sylvestreho a Bakoš zastoupil Stocha.

45+ Konec první půle.

43. minuta: Bez kontaktu se soupeřem se k zemi skácel Saláta a je stažen ze hry. Nahrazuje ho Guldan.

40. minuta: Sapara se Stochem teď vykombinovali českou obranu a předložili míč do šance Hamšíkovi, ten ale místo střely ještě hledal spoluhráče před bránou. Jenže našel tam jen hlavu Suchého.

37. minuta: Hamšík se snažil založit útočnou akci, ale narazil jen do připraveného Plašila.

35. minuta: První větší šance Slováků. Centr z levé strany ale jen proletěl českým vápnem.

32. minuta: David Lafata opět ukázal svou sílu. Ve vápěn byl opět u míče první a šikovně zakončoval. Jen těsně vedle.

27. minuta: Slováci opět uklidnili hru.

24. minuta: Bezstarostný český fotbal pokračuje. Střela Plašila ale končí nad bránou.

21. minuta: Rozběhnutého Bořka Dočkala zastavil praporek čárového rozhodčího. Nebýt ofsajdu, šel by český novic sám na gólmana Kuciaka.

18. minuta: Miroslav Stoch stáhl Gebre Selasieho a vidí žlutou kartu.

17. minuta: Vaclík si dovolil hodně odvážnou kličku ve vlastním vápně. Hodně velká česká pohoda.

16. minuta: Slováci střídají v obranných řadách: na hřiště jde plzeňský stoper Marián Čišovský, dolů Peter Pekarík.

15. minuta: Slovenská obrana opět hoří. Nejprve sez zleva hnal do vápna Dočkal, vzápětí se Gebre Selasie dostal k dalšímu nadějnému centru.

10. minuta: Slováci uklidnili hru, hraje se spíše ve středu pole.

7. minuta: Gólman Vaclík likviduje nepříliš podařenou střelu Slováka Sylvestra.

5. minuta: DAVID LAFATA přidává druhý gól! Krejčí se prodral do vápna, a poslal střílený centr, který se kanonýrovi z Jablonce odrazil od kolena do slovenské sítě! Češi vedou hodně rychle 2:0!

3. minuta: DAVID LAFATA otevírá skóre. Na centr z pravé strany od Gebre Selasieho si perfektně naběhl jablonecký střelec a bezpečně jej hlavou uklidil do sítě Kuciakovy brány. Češi vedou 1:0!

2. minuta: Obě obrany na zahřáátí zlikvidovaly postupný útok.

1. minuta: začátek zápasu

Do základní sestavy nominoval trenér českého národního týmu hned čtyři novice. Premiéra čeká gólmana Tomáše Vaclíka a trojici ofenzivních hráčů - Bořka Dočkala, Michala Ordoše a Ladislava Krejčího.

Češi se se Slováky setkali naposledy v roce 2009 a poslední vzájemný zápas skončil vítězstvím Slovenska 2:0. Český výběr nakonec i díky této ztrátě bodů nepostoupil na světový šampinát do Jihoafrické republiky. Souboj pamatují už jen Tomáš Sivok a Jaroslav Plašil.