BOJ O MISTROVSTVÍ SVĚTA

Sledovali jsme: Češi zlomili Maltu, vyhráli 3:1 a gólman Čech chytil penaltu

Theo Gebre Selasie slaví gól do sítě Malty
Zdroj: Mediafax/tn.cz

Čeští fotbalisté vyhráli v Plzni druhý zápas kvalifikace MS 2014 nad Maltou 3:1. Ve 34. minutě otevřel skóre Gebre Selasie, brzy ale vyrovnal Briffa. Vedení Čechům vrátil Pekhart, po něm se trefil i Rezek. V poslední minutě chytil penaltu Petr Čech.

90.+3.: KONEC ZÁPASU - DŮLEŽITÉ ČESKÉ VÍTĚZSTVÍ A 3 BODY DO TABULKY. TÝM MICHALA BÍLKA MÁ SPLNĚNO A MŮŽE SE SOUSTŘEDIT NA ÚTERNÍ DUEL S BULHARSKEM.

90.+3: Petr Čech chytá!

90.+3: PENALTA! Petržela srazil ve vápně Mifsuda a samotný kapitán Malty bude kopat pokutový kop.

90. minuta:
Nastavovat se budou 3 minuty. Publikum skanduje "Kdo neskáče není Čech". Gólman reprezentace však stále stojí a je ve střehu.

88. minuta: STŘÍDÁNÍ - Vzápětí další maltská změna. Odchází Shaun Bajada, plzeňské hřiště vyzkouší Ayrton Azzopardi.

87. minuta:
STŘÍDÁNÍ - Prrvní změna v sestavě Malty. Dolů jde Andre Schembri, nahradí ho Paul Fenech.

85. minuta: Češi už si závěr zápasu užíávají. I když přímo neohrožují branku Malty, pohlednými kombinacemi baví publikum.

82. minuta: STŘÍDÁNÍ - Tomáš Pekhart má splněno. Dal gól, zařídil vedení a tak jde střídat. Češi i nadále ale budou hrát na dva útočníky, na hřiště jde David Lafata.

80. minuta: Tvrdá Limberského střela je zblokovaná na sedmý český roh.

77. minuta: Českou hru režíruje Plašil. Daří se mu, hraje za poslední dobu jeden ze svých nejlepších zápasů v národním týmu.

72. minuta: STŘÍDÁNÍ - Petr Jiráček odchází za potlesku 10 tisíc diváků ze hřiště, místo něj půjde hrát současná mladá plzeňská hvězdička Vladimír Darida.

66. minuta - JAN REZEK - 3:1! Plašil doběhl míč na levém křídle a krásnou zpětnou přihrávkou předložil tutovku pro Rezka. Branka nešla netrefit, češi vedou o dva góly!

64. minuta: Plašil trefil hezkou střelou tyč. Vzrušení je ale zbytečné. Chvíli předtím už pískal sudí a míč mají Malťané.

63. minuta:
Limberského střela po Plašilově přihrávce končí několik metrů nad.

61. minuta: STŘÍDÁNÍ - Pravý záložník František Rajtoral opouští hřiště, plzeňský stadionmu tleská. Místo něj nastupuje Milan Petržela.

60. minuta: Český tým zůstává aktivní. Vedoucí gól mu pomohl. Slibné akce ale kazí nepřesné přihrávky.

55. minuta: Briffa zkoušel z dáli přelobovat Čecha. Český gólman ale zůstal pozorný.

52. minuta: TOMÁŠ PEKHART - 2:1! Pekhart se pověsil nad maltskou obranu a hlavou usměrnil centr Petra Jiráčka do branky. je to jeho premiérová trefa za národní tým. A velmi důležitá!

51. minuta: Plašil na Jiráčka, ale kombinace brzy končí. Češi jsou bezzubí.

50. minuta: Plašil na Jiráčka, ale kombinace brzy končí. Češi jsou bezzubí.

47. minuta: Mizerně zahraný český roh a na druhé straně další kontr Mifsuda. Gólman Čech raději vystartoval 30 metrů před bránu a po srážce s maltským útočníkem nebezpečí zažehnal.

46. minuta: ZAČÁTEK DRUHÉHO POLOČASU: Výkop mají Češi. poutí se opět do dobývání maltského betonu.

45.+1 - KONEC PRVNÍHO POLOČASU: Sudí nastavil jen jednu minutu. Diváci sice dlouho fandili, ale nakonec vyprovází český tým do šaten pískotem.

45. minuta: Češi jsou gólem zaskočení. Nedokážou si pořádně přihrát. A nebezpečný výpad opět podnikli Malťané. Čech zachraňuje dlouhým výkopem.

42. minuta: Malťané si začali věřit a brzy po gólu se ocitli před českým pokutovým územím znovu.

38. minuta: RODERICK BRIFFA - 1:1! Češi hráli před svým pokutovým územím lehkovážně. Briffa vybojoval míč, narazil si o Plašila, obhodil si Kadlece a perfektním obloučkem přeloboval Petra Čecha. Vedení Čechům vydrželo necelých pět minut.

36. minuta: Malta zkouší kontr, Mifsud je ale proti čtyřem Čechům osamocený.

34. minuta: THEO GEBRE SELASIE - 1:0! Limberský nadvakrát odcentroval a pravý bek Gebre Selasie si naskočil a hlavou poslal míč do sítě. Předtím měl téměř stoprocentní šanci Jiráček, který však nedokázal dorazit do sítě střelu Plašila.

32. minuta: Hra upadla do podprůměru. Češi marně kombinují ve středu hřiště.

27. minuta: Pekhart nezpracoval na malém vápně nadějný centr. Gólman Hogg v klidu chytá.

25. minuta: Pekhart atakoval gólmana Hogga a zblokoval jeho rozehrávku! Největší česká šance ale končí těsně mimo.

23. minuta: Mifsud se ocitl nečekaně tváří v tvář Čechovi. Je nejnebezpečnějším hráčem na hřišti. Český gólman včas vyběhl.

22. minuta: Rezek se řítil do vápna po pasu Limberského, zkusil centr, ale nedokázal se trefit tam, kam chtěl.

20. minuta: Jedna z mála maltských šancí, opět vzduchem, končí v bezpečí.

18. minuta:
V Plzni zčíná být nuda. Češi stále nevystřelili na bránu. Malta brání zformovaně okolo brankoviště.

15. minuta: Po čtvrthodině hry mají Češi další roh. Tlak je ale zatím jalový, žádná přímá střela na bránu Malty nazamířila.

13. minuta: Tlak Čechů je otupený, hraje se uprostřed hřiště. Publikum ale nadále hlasitě a sympaticky povzbuzuje.

9. minuta:
Český tým sevřel Malťany v jejich vápně, obrana hostů ale zatím funguje dobře. Většina míčů míří na bránu Malty vzduchem.

5. minuta: Na druhé straně Češi vydřeli roh. Brankář Hogg ale odražený míč likviduje a po střetu s rezkem zůstává na zemi.

4. minuta: Na hrotu týmu Malty je legendární kapitáMifsud a Michal Kadlec musí likvidovat jeho výpad.

1. minuta:
Češi se rychle zmocnili míče. První nepovedený pokus o centr. Hosté budou rozehrávat od brány.

0:00:
Výkop má  tým Malty.

5 minut do začátku:
Na plzeňském stadionu zní hymny.

------------------------

Konečně! Trenér Michal Bílek se rozhodl v kvalifikaci proti Maltě postavit dva útočníky. Tomáše Pekharta a Jana Rezka bude navíc na pravé straně podporovat ofenzivní záložník František Rajtoral.

Čeští fotbalisté nedali už čtyři zápasy gól. Mizernou bilanci chtějí zlomit v Plzni proti Maltě. Proti papírově slabšímu soupeři upustil Michal Bílek od oblíbené taktiky s jedním útočníkem.

Do utkání, které začne v 18:00, vyběhnou domácí fotbalisté ve složení:

Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Rajtoral, Plašil, Hübschman, Jiráček - Pekhart, Rezek.

Od začátku Češi nastoupí s dvěma klasickými hroty Tomášem Pekhartem a Janem Rezkem. Zatápět pod malťanským kotlem by měl ale také František Rajtoral, který nastoupí na pravé straně zálohy.

Na stoperu se pak vedle Tomáše Sivoka představí Michal Kadlec, kterého na levém beku zastoupí David Limberský.