ZÁPAS O VŠECHNO JE TU

ON-LINE: Češi to v Arménii zvládli, vyhráli 3:0

Tomáš Rosický
Zdroj: Mediafax

Čeští fotbalisté hráli v existenčním utkání kvalifikace proti Arménii o všechno. Utkání jsme vám přinesli v podrobné ON-LINE reportáži.

90. minuta Konec zápasu.

90. minuta Gól! Češi vedou 3:0. O třetí zásah českého týmu se postaral Daniel Kolář, který úspěšně proměnil brejk.

90. minuta Arménci v závěru zápasu tlačí a střílejí do vápna svého soupeře jeden centr za druhým, ale Češi se úspěšně brání.

90. minuta Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

89. minuta Mchitarjan se rozbíhal do otevřené české obrany, ale Armény zastavil pomezní rozhodčí kvůli ofsajdu.

86. minuta: Daridu vystřílal Jiráček.

85. minuta: Arménci dostali míč do české branky, ale Movsisjan byl v ofsajdu.

81. minuta: GÓL. Češi vedou 2:0. Vydra zvládl výborně hlavičkový souboj, dostal se před stopera Arménie a ocitl se sám před gólmanem. A nezaváhal. Tvrdá střela skončila v síti.

80. minuta: Özbiliz zkusil střelu z dálky, ale vysoko přestřelil.

78. minuta. Na trávníku zůstal po střetu ležet Rosický, ale vypadá to, že bude v pořádku.

74. minuta: Střídání. Lafatu nahradil Kolář.

71. minuta: Arménci se dostali do nebezpečné situace, ale Movsisjan nezkrotil míč. Místo toho se marně dožadoval penalty.

66. minuta: Pizzelli se dostal před Čecha po pěkné kombinaci se Sarkisovem. Byl ale v ofsajdu. I tak stihl zakončit a minul branku.

65. minuta: Movsisjan kouzlil u rohového praporku, ale jeho centr do vápna odvrátila česká obrana.

64. minuta: Do Kadlece teď tvrdě zajel Hovhannisjan. Český obránce se jen těžko zvedal z trávníku.

59. minuta: Střela Pizzelliho šla vysoko nad.

57. minuta: Arménci šli do nebezpečné narážečky, kterou zastavil zvihnutý praporek sudího. Chvíli předtím musel Čech rychle z branky.

55. minuta: Kadlec teď předvedl poctivou obrannou hru a udržel za zády nebezpečného Movsisjana.

50. minuta: Arménci střídali. Manučarjana nahradil Özbiliz.

47. minuta: GÓL. Plašil poslal do vápna krásný centr, na který si naskočil osamocený Vydra a hlavou poslal míč přesně k tyči.

46. minuta: ZAČAL DRUHÝ POLOČAS.

45.+1. minuta: KONEC PRVNÍHO POLOČASU. Češi hrají v Arménii 0:0.

45. minuta: Movsisjan vidí žlutou kartu. A nastavovat se bude minuta.

43. minuta: Ze hřiště jde Sivok, kterého tahá stehenní sval. Nahradil ho Marek Suchý.

42. minuta: Pěkná kombinace Limberského s Vydrou skončila v autu.

40. minuta: Češi teď drží míč na svých kopačkách, ale pouze ve středu hřiště.

35. minuta: Rosický vytasil střelu z 25 metrů a gólman Arménie měl co dělat, aby míč vyrazil na roh.

32. minuta: Gebre Selassie krásně přihrál Rosickému. Ten zatáhl míč k lajně, ale centr do "ohně" nenašel nikoho ze spoluhráčů.

30. minuta: Nebezpečná přhrávka na Vydru, který by byl sám před gólmanem, ale rozhodčí píská ofsajd.

28. minuta: Darida si ve středu hřiště přiťukl s Rosickým, pak se vydal na zteč, ale míč do uličky byl moc dlouhý a skončil v autu.

25. minuta: Pizzelli vyslal na Čecha pumelici a český brankář měl co dělat, aby míč vyrazil na roh.

22. minuta: Nebezpečný byl zase Movsisjan. v pokutovém území zpracoval těžký míč a pohotově vypálil. Čech byl ale pozorný.

21. minuta: Vydra zkusil z velké dálky střelu, která měla spíše parametry rugbyového kopu.

20. minuta: Movsisjan motal české obránce, jeho střela ale byla naštěstí zblokována.

16. minuta: Po dobré kombinaci pálil nebezpečně Darida. Jeho střelu ale gólma Arménie vyrazil na roh.

12. minuta: Limberský pokazil centr. Arménci odkopávají od brány.

9. minuta: Obrovská šance Čechů a vzápětí ještě větší šance Arménie. Plašil našel centrem Hübchsmana. Ten ale mířil doprostřed brány. Z následného protiútoku mohla skórovat Arménie. Ghazarjan proběhl celé hřiště, přihrál ideálně Movsisjanovi, který šel sám na Čecha. Gólman Chelsea perfektně zasáhl a míč vytěsnil na roh.

9. minuta: Žlutou kartu viděl po zákroku na Sivoka Ghazarjan.

7. minuta: Střela ze střední vzdálenosti šla přímo do středu brány. Čech ji ukryl v náruči.

6. minuta: Rosický šel příkladem a na půlící čáře předvedl čistý skluz. Arméni háží aut.

3. minuta: Ghazarjan ostře napadal Gebre Selassieho, byl mu odpískán faul.

1. minuta: UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO. Češi hrají v bílých dresech, Arménie v červených.

Vedle Rosického se do zahajovací jedenáctky vrací také defenzivní záložník Tomáš Hübschman. Na lavičku se naopak v Jerevanu posadí další středopolaři Ladislav Krejčí a Petr Jiráček. Jsou to jediné dvě změny, které oproti utkání s Dánskem kouč Michal Bílek udělal.

Více ofenzivních úkolů by měl tentokrát dostat Matěj Vydra, který bude jako podhrotový hráč doplňovat jediného klasického útočníka Davida Lafatu. V minulých zápasech se Vydra představil na pravém křídle.

Rosický by měl dostat volnost ve středu pole, kde by se měl podle zvyku chopit dirigentské taktovky. Záložník Arsenalu proti Dánsku naskočil do hry až v 60. minutě a už neodvrátil porážku 0:3, největší domácí kvalifikační debakl v samostatné české historii.

Čeští fotbalisté připouštějí, že je duel v Jerevanu zlomovým zápasem. Kdyby nevyhráli, jejich šance na postup na světový šampionát do Brazílie by se už pohybovaly jen v teoretické rovině.

Reprezentace je zatím ve skupině B na čtvrtém místě s pětibodovým ziskem, ale výrazně jí uškodily poslední domácí ztráty při remíze s Bulharskem a nezdaru s Dánskem. Arménii patří páté místo se ziskem tří bodů ze tří zápasů.

Do historie se dnes zapíše gólman Čech. Čeká jej jubilejní stý zápas v reprezentaci. Takovou metu v českém týmu zatím pokořil jen Karel Poborský, rekordman se 118 starty v elitním výběru.