Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.5. 2014 18:02
skandál?

No Ronaldinho, no party! Brazílie se diví, hvězda není ve výběru pro MS

Ronaldinho
Zdroj: isifa.com
Ronaldinho

Trenér Luiz Felipe Scolari možná zklamal mnohé brazilské fanoušky a také samotné fotbalové ikony. Mistrovství světa si v domácím prostředí nezahraje ani Ronaldinho, ani Kaká. Lídrem týmu ale bude Neymar.

Ve Scolariho výběru je 16 hráčů, kteří figurovali ve vítězném týmu na loňském Poháru FIFA v Brazílii. Z posledního světového šampionátu před čtyřmi lety se do nynějšího mužstva dostala pouze pětice hráčů.


Kaká a Robinho, hvězdy minulého mistrovství světa, ale stále mohou doufat, že se do týmu dostanou v případě, že by se někdo zranil nebo by se Scolari rozhodl udělat změnu.


PSALI JSME


Definitivní seznam jmen 23 hráčů pro šampionát musejí trenéři nahlásit na začátku června, brazilský kouč plánuje v nejbližších dnech oznámit sedmičku náhradníků.


Brazílie je největším favoritem šampionátu, vyhrála 13 z posledních 14 zápasů. V základní skupině A narazí "kanárci" na Chorvatsko, Mexiko a Kamerun.


Nominace:


Brankáři:
Jefferson (Botafogo), Julio Cesar (Toronto FC), Victor (Atletico MG).


Obránci:
Dante (Bayern Munich), David Luiz (Chelsea), Henrique (Napoli), Thiago Silva (PSG), Dani Alves (Barcelona), Maicon (Roma), Marcelo (Real Madrid), Maxwell (PSG).


Záložníci:
Fernandinho (Manchester City), Hernanes (Inter), Luiz Gustavo (Wolfsburg), Oscar (Chelsea), Paulinho (Tottenham Hotspur), Ramires (Chelsea), Willian (Chelsea).


Útočníci:
Bernard (Šachtar Doněck), Fred (Fluminense), Hulk (Zenit), Jo (Atletico MG), Neymar (Barcelona).

ram, čtk TN.cz