Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 12. 2011

Laštůvka: Pro české fanoušky dopadl los ideálně

Témata:

Český fotbalový brankář a reprezentant Jan Laštůvka hodnotil los základních skupin EURO 2012 pozitivně.

Laštůvka má k oběma pořádajícím zemím mistrovství Evropy Ukrajině a Polsku blízký vztah. Proto by byl velmi rád, kdyby poprvé v kariéře hrál za národní tým na velkém turnaji.
 

"Myslím, že je to dobrá skupina, fanoušci to budou mít do Vratislavi hodně blízko, to je pro ně dobré. Budeme tam mít skvělou podporu,“ řekl Laštůvka.
 

"Na jednu stranu je to schůdná skupina, ale taky zrádná. Kdyby se nám nepodařilo postoupit, všichni to budou vnímat hodně negativně,“ naráží na nespokojenost fanoušků v posledním kvalifikačním cyklu s hrou reprezentačního týmu.
 

Laštůvka strávil od roku 2004 celkem čtyři a půl roku na Ukrajině. Dvě velmi úspěšné sezony absolvoval po zisku mistrovského titulu s Baníkem Ostrava v Šachťaru Doněck, kde hrál Ligu mistrů proti Barceloně, AC Milán či Celtiku Glasgow. Poslední dva a půl roku působí v Dněpru Dněpropetrovsk. Mezitím jako hráč Šachťaru hostoval ve Fulhamu, Bochumi a West Hamu.
 

"To víte, že jsme si s Tomášem Hübschmanem přáli, aby naše reprezentace hrála na Ukrajině a nejlépe s Ukrajinou. Ale jak už jsem řekl, takhle je to ideální pro fanoušky a třeba si na Ukrajině zahrajeme,“ naráží na postup ze skupiny. To by ovšem česká reprezentace musela proniknout až do semifinále.
 

Laštůvka především doufá, že se s národním týmem na závěrečný turnaj podívá. "V kvalifikaci jsem byl členem mužstva, teď jen pravidelně chytat v Dněpropetrovsku,“ má jasný recept. "Odchytal jsem skoro všechno, jsem tady už dva a půl roku. Takže bych snad hrát měl,“ myslí si Laštůvka, kterému za půl roku končí tříletá smlouva. „Nechtěl bych v zimě nikam odcházet. Jsem tu zvyklý. Uvidíme, co bude v létě,“ přidává.

 

 

Mediafax