Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 12. 2013
VIDEO realizační tým

Klekí-petra k reprezentaci? Vrba možná osloví legendu Brücknera

Zdroj: Nova.cz
Témata:

Zdá se, že fotbalové reprezentaci svítá na lepší časy. Národní tým totiž nedávno převzal úspěšný trenér Pavel Vrba a reprezentaci teď pravděpodobně posílí další velká osobnost, Karel Brückner. Legendární trenér by totiž Vrbovi měl dělat poradce.

Poprvé tahle myšlenka zazněla nahlas, když Plzeň hrála v Brně, kde se Vrba potkal s bývalým koučem a Brücknerovým velkým kamarádem Petrem Uličným.

 

"Ptal se mě, jestli by Karel Brückner nepřijal jeho nabídku jako nějaký poradce nebo konzultant a já jsem mu odpověděl, že určitě," prozradil Uličný.

 

 

"Je spousta lidí, kterých si vážím, a byl bych rád, aby se do toho s námi zapojili," řekl už dříve Vrba. Zatím se neví, zda už Brücknera, přezdívaného kvůli šedivým vlasům a ostře řezaným rysům Klekí Petra, oslovil, ale podle Uličného by do toho legendární trenér šel. "Je plnej sil a do fotbalu má pořád chuť," soudí Uličný.

 

S úspěšným koučem by reprezentace byla určitě ještě silnější. Právě čtyřiasedmdesátiletý Brückner dovedl hvězdnou partu kolem Pavla Nedvěda k bronzu na mistrovství Evropy a s týmem předváděl atraktivní fotbal.

 

"On je velice odborně vzdělaný. Denně se dívá snad na pět zápasů. Je to trenér, který umí dokonale zmapovat soupeře i třeba poradit, co by na něho mohlo platit," dodal Uličný.

 

Legendární byly jeho standardky, ale Brückner byl hlavně vyhlášeným stratégem, který uměl dokonale přečíst soupeře.

 

 

"Hráli jsme s Nizozemci a trenér mi řekl, abych hrál osobku na De Boera, ať nechám Stama v klidu rozehrávat. Jim to rozhodilo hru, protože Stam nebyl tak konstruktivní. Tohle měl Brückner geniální," připomněl bývalý reprezentant Jan Koller.

 

Pokud by Brückner na Vrbovu nabídku kývnul, zkompletoval by realizační tým, který naposledy doplnil sparťanský asistent Zdeněk Svoboda.
 

Nova.cz