Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 6. 2013
Hurá na čechy

Italové s Pirlem i Balotellim! Kouč Prandelli nedělal tajnosti a prozradil sestavu

Mario Balotelli
Zdroj: isifa.com
Témata:

Zatímco Michal Bílek nad sestavou pro veledůležitý kvalifikační zápas o mistrovství světa váhá, kouč fotbalistů Itálie Cesare Prandelli nedělal se složením své jedenáctky žádné tajnosti. Lídr skupiny nastoupí i s největšími hvězdami jako jsou Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Andrea Pirlo, Daniele De Rossi nebo Mario Balotelli.

Prandelli na úvodní dotaz italského novináře neváhal okamžitě vyjmenovat sestavu, která by měla vyběhnout na trávník letenského stadionu: Buffon - Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Pirlo - Montolivo, De Rossi, Marchisio - Balotelli, El Shaarawy.

 

 

Italský trenér je prý na výběr Michala Bílka dobře připraven. "My jsme svého protivníka prostudovali a známe jeho tým. Myslíme, že jsou velmi silní a jsou na tom dobře i po fyzické stránce," uvedl Prandelli. "Očekávám velice agresivní tým, který se bude pohybovat všude po hřišti," přemítal trenér, jehož svěřenci vedou kvalifikační skupinu B se třinácti body z pěti
zápasů.

 

Za nejvýraznější osobnost domácího mužstva považuje kapitána Tomáše Rosického. "On je referenčním bodem celého týmu. Přestože je mu už dvaatřicet let, tak je to vynikající hráč," ocenil záložníka Arsenalu Prandelli, který očekává na Letné silnou atmosféru.

 

 

Italské mužstvo mělo například v minulém kvalifikačním duelu s Arménií problémy s rychlými protiútoky soupeřů, což v pátek nechce dopustit. "Myslím, že musíme především zastavit protivníka a nemůžeme si nic podobného dovolit. Doufám, že budeme hrát celých devadesát minut na polovině našeho soupeře," přál si bývalý kouč Parmy, Říma či Fiorentiny.
"Zítřejší zápas bude velice důležitý pro naše další šance na účast (na světovém šampionátu) v Brazílii," dodal Prandelli.


 

ČTK