Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.6. 2011 09:16

Gecov: Je to PROPADÁK! Pro olympiádu ale uděláme maximum!

Témata:

Obrovské zklamání společně s celým týmem prožívá Marcel Gecov. Hodlá se ale vzchopit a společně se svými kamarády vybojovat alespoň postup na olympiádu.

Záložník fotbalové jednadvacítky Marcel Gecov z duše nenávidí nezdary a porážky a po neúspěchu v semifinále mistrovství Evropy se Švýcarskem v duchu zuřil. Podle libereckého záložníka bylo v silách mladých Čechů, aby duel zvládli a prošli až do vysněného finále, ale realita mu prý přinesla o to větší šok.

 

"Nevím, proč nám to nejde"

 

Gecov už na hřišti během zápasu vypadal chvílemi naštvaně, po nezvládnutém prodloužení, v němž Švýcaři ve 114. minutě rozhodli, vypadal bezradně. "Všichni jsme si přáli, abychom dostali podobného soupeře. Málokdy se v semifinále takového turnaje stane, abychom šli na relativně přijatelný tým. A stejně jsme to nezvládli. Je to bohužel propadák," smutnil Gecov.

 

 

Výpadek českého týmu, s nímž bez porážky prošel kvalifikací i baráží, si nedokázal vysvětlit. "Je zvláštní proč to nejde zrovna teď, když nám to dřív klapalo a přehrávali jsme lepší týmy než Švýcarsko. Budeme si muset sednout a vyříkat si to. To se stalo hned po zápase. Po porážkách je nutné si pár věcí vysvětlit, to není nic neobvyklého," řekl Gecov.

 

"Pro olympiádu musíme udělat maximum"

 

Sám vypadal bezradně a zlomeně. "Nevím, čím to je. Nemyslím, že to je nervozitou. V kvalifikaci a v baráži jsme také hráli těžké zápasy," líčil Gecov. "Nedivím se, jestli z tribuny nebo v televizi náš výkon nevypadal dobře. My se jen bránili, a když jsme získali míč, do tří přihrávek ho ztratili. To se pak nedá hrát s nikým," řekl Gecov. "Honí se mi hlavou, jak těžké bylo se sem dostat. A teď hrajeme tak, jak hrajeme," poznamenal Gecov.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Stále prý věří, že si Češi na šampionátu zachovají svoji tvář, když zvládnou poslední duel o třetí místo s Běloruskem a zajistí si účast na olympijských hrách v Londýně. "Musíme pro to udělat maximum, abychom si zpět na svoji stranu naklonili lidi, co nám fandí u nás doma. Chápu, že teď můžou být naštvaní. Ale olympiáda je ve hře. A slibuju, že pro ni uděláme všechno," dodal Gecov.

tn.cz / ČTK