Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.8. 2011 13:57

ČESKO VS. ŠPANĚLSKO. Statistiky jsou vyrovnané. KDO VYHRAJE? ANKETA

Čeští mladíci slaví postup do finále ME
Zdroj: Oficiální zdroj
Takhle čeští mladíci slavili postup do finále ME.
Témata:

Před velkým finále na ME fotbalistů do 19 let mezi Českem a Španělskem se hovoří o vyrovnané bitvě. Hlasujte v anketě, kdo podle vás bude úspěšnější.

Už za pár hodin začne fotbalový svátek, na který se těší snad každý český fanoušek. V dobách, kdy fotbalové áčko tápe, tak tuzemským příznivcům dělají radost alespoň mládežnické výběry.
 

Poté, co úplně nenaplnil očekávání na mistrovství evropy výběr do jednadvaceti lety, se pořádně vytáhla devatenáctka, která si to na svém šampionátu rozdá ve finále se Španěly o kontinentální zlato.
 

Před finálovou bitvou si oba tábory vyměňují poklony. "Češi mají skvělý tým a účast ve finále si rozhodně zaslouží. Mají velmi kompaktní celek, který hraje tvrdě, ale zároveň umí střílet góly. Z toho důvodu musíme být neustále v pozoru,“ uznal kvalitu českého výběru kapitán Španělů Pablo Sarabia.
 

"Všichni víme, že španělská fotbalová škola je momentálně nejlepší na světě,“ opáčil český kouč Jaroslav Hřebík, který předeslal, že pokud chceme myslet na vítězství, tak musí mladíci hrát na 110 %. "Pokud chceme uspět, musíme jít do tohoto utkání s maximálním odhodláním a koncentrací,“ upozornil Hřebík.

Anketa

Kdo podle vás vyhraje? Česko nebo Španělsko? Hlasy jsou v %.

Hlasovalo 798 lidí.

Navzdory výborným výkonům, jimiž se Češi prezentují, jsou papírovým favoritem Španělé a dobře to ví. "Respektujeme sílu českého týmu, ale ve finále chceme vyhrát,“ Ginés Meléndez.
 

Ano, mírným favoritem budou možná Španělé, ale podle statistických údajů, které charakterizují hru obou celků na mistrovství Evropy, můžeme čekat vyrovnanou partii, tedy na hony vzdálenou od zápasu, kterou sehrálo "áčko“ v evropské kvalifikaci ve Španělsku.
 

Ve čtyřech zápasech na finálovém turnaji vstřelili Češi 10 gólů, tedy o čtyři méně než jejich španělský soupeř. Vyrovnanou bilanci čtyř gólů ale mají oba týmy v počtu obdržených branek, což značí kvalitní defenzívy.
 

Útočnou náladu finalistů charakterizuje i počet střeleckých pokusů, které mířily do branky. Na obou stranách jich bylo 30. O tom, že své soupeře obě mužstva pořádně mačkali, svědčí i počet rohových kopů. Češi jich kopali 27, Španělé 25.
 

Statistiky ale nemusí vůbec nic znamenat. Jak to bude doopravdy vypadat? Vyhrají Češi nebo Španělé?

TN.cz