Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.9. 2012 22:41
vyválčená remíza

Češi v Dánsku nezářili, bod za 0:0 ale ubránili

Čeští fotbalisté děkují po utkání s Portugalskem fanouškům.
Zdroj: Getty Images
Témata:

Čeští fotbalisté vstoupili do kvalifikace o světový šampionát 2014 remízou v Dánsku 0:0. Zápas se odehrával v nudném tempu, ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit žádnou vyloženou šanci.

“Vyhrát chce každý, ale i bezbranková remíza by byla skvělý výsledek,“ říkali čeští fotbalisté před odletem do Kodaně. Jak je vidět, svá slova mysleli zatraceně vážně. V Kodani se nikam nehnali, trpělivě bránili a nakonec se probránili až k bodu. Na vstřelený gól tak čekají už 288 minut, byť tentokrát se dá výsledek skutečně považovat za úspěšný.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE.
 

První lepší možnost viděli diváci až ve 26. minutě, kdy se skrytou střelou přes obránce prezentoval Wass, gólman Čech byl ovšem připraven. Následně měl i trochu štěstí, když Krohn-Dehli pálil z otočky těsně mimo, poté se už osmělili také Češi. Jiráček hledal před Andersenem volného Pekharta, na poslední však do nahrávky vletěl Kjaer a pohromu odvrátil.

 

Michal Bílek
Zdroj: isifa.com Trenér Michal Bílek může být s výsledkem spokojen. O hře se to už říct bohužel asi nedá.

 

Kdo čekal, že se po přestávce hra změní a přijdou góly, musel být dost zklamán. Obě mužstva totiž pokračovala v bezkrevné podívané a na hřišti se odehrával hlavně tuhý boj, kde na krásu příliš prostoru nezbylo. Na české straně se hodně snažil debutant v reprezentačním A-týmu Matěj Vydra, většina jeho průniků ale zůstala nedotažena.
 

Hrozilo spíš před na druhé straně, i když především ze střel z dálky. Výjimkou byla šance střídajícího Andreasena, který se v 71. minutě na chvíli ocitnul sám před Čechem, jeho bránu ale trestuhodně přestřelil. A když si krátce poté stejně vedl také Kjaer, bylo jasné, že se na gól čeká marně.
 

Češi tak v oslabené sestavě vybojovali v Dánsku remízu 0:0. Nechali tím na čele skupiny B Arménce, kteří v pátek zvítězili 1:0 na Maltě.

 

Kvalifikace o MS 2014:

 

Dánsko - Česká republika 0:0
Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Německo). ŽK: Kvist, Cornelius (oba Dánsko). Diváci: 24 004.
 

Sestavy:
Dánsko: Andersen - Jacobsen, Kjaer, Agger, Wass - Kvist, Kristensen (58. Andreasen) - Rommedahl (80. Mikkelsen), Eriksen, Krohn-Dehli - Jörgensen (71. Cornelius). Trenér Olsen.
Česká republika: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Suchý, Kadlec - Hübschman, Plašil (75. Darida) - Vydra (72. Rajtoral), Jiráček, Rezek (89. Hušbauer) - Pekhart. Trenér Bílek.

 

Skupina B:
1. Arménie 1 1:0 3
2. Itálie 1 2:2 1
3. Bulharsko 1 2:2 1
4. Česká republika 1 0:0 1
5. Dánsko 1 0:0 1
6. Malta 1 0:1 0

tn.cz / hum