Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.11. 2011 18:59

Gólman Čech nakonec na reprezentační sraz přijede

Témata:

Fotbalový brankář Petr Čech nestihne pondělní sraz české reprezentace, příletí nejspíš až ve středu. Zda bude připraven chytat, to se zatím neví.

 

Brankář české fotbalové reprezentace Petr Čech si v sobotním zápase Chelsea na půdě Blackburnu zlomil nos a nestihne tak pondělní sraz české reprezentace před listopadovou baráži proti Černé Hoře, kde půjde o postup na EURO 2012.

 

Bude muset na operaci?

 

Čech v neděli absolvoval další lékařská vyšetření a ta potvrdila původní diagnózu, tedy že má gólman zlomený nos. Lékaři ale rovněž Čechovi zakázali, aby v pondělí letěl letadlem a trénoval s českou reprezentací před baráží s Černou Horou. Za národním týmem tak brankář Chelsea dorazí místo v pondělí až ve středu večer a jeho start proti Černé Hoře je dál nejistý. "Nejdřív ze všeho musíme udělat tu speciální masku. Pokud ji začnou dělat v úterý, měla by být hotová ve středu odpoledne. A já ji musím dokonale vyzkoušet, protože její použití je první předpoklad k tomu, abych mohl chytat,“ řekl Čech a prozradil pouze, že masku nebudou vyrábět ani v Anglii, ani v Česku.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

O pozdním příletu do Prahy hovořil s trenérem reprezentace Michalem Bílkem, ale na nějaké prognózy ohledně startu v pátečním prvním zápas baráže je prý brzy. "Bude záležet, jak v masce uvidím, jak se v ní budu cítit. V kombinaci s helmou to může být složitější. Já měl zatím jen takový ten náhubek po operaci rtu a brady, tak jsem zvědav, jak to bude vypadat,“ přiznal gólman.

 

Nos má nyní celý oteklý. "Ještě trošku krvácí a bolí z toho celá hlava. I proto mi doktoři zakázali v pondělí let. Až spadne otok, lékaři rozhodnou, jestli budu muset na operaci hned nebo ne,“ přidal další informace gólman Chelsea, který si v této sezóně vybírá smůlu ohledně zranění. V přípravě měl problémy se svalem, v úvodu sezóny si poranil koleno, v Carling Cupu utrpěl lehký otřes mozku a v sobotu si zlomil nos. "Pokaždé si říkám, že už jsem si to snad pro letošek vybral, ale nějak to nevychází...“

 

Barážové zápasy čekají českou reprezentaci 11. listopadu na domácí půdě v Praze na Letné a odveta v Černé Hoře je na programu 15. listopadu.

 

tn.cz / Mediafax