Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2012 13:58
REPREZENTACE POD PALBOU

Bílek: To, co jsme předvedli proti Finům, už se nesmí opakovat

Michal Bílek
Zdroj: isifa.com
Témata:

Žádné výmluvy nehledal reprezentační trenér Michal Bílek poté, co jeho svěřenci prohráli v Teplicích s Finskem 0:1. Nelíbil se mu především způsob, jakým se Češi prezentovali v první půlce.

"Vadil mi přístup hráčů, protože soupeř byl pohyblivější. Pak logicky měl víc prostoru, lépe kombinoval," řekl Bílek, který si vůbec nebral servítky, což u reprezentačního kouče nebývá zvykem.
 

"Všichni víme, že to, co jsme předvedli v první půli proti Finům, už se nesmí opakovat," řekl Bílek, jemuž u hráčů chybělo nasazení. V současné době totiž nemají Češi na to, aby soupeře přehráli svým fotbalovým uměním.
 

"Mysleli jsme si, že Finsko přehrajeme jenom pohodlnou hrou. Fotbalem nepřehrajeme nikoho, pokud to nebude podpořeno velkým nasazením a obrovským odhodláním. Nemáme tým, který někoho lehce přehraje," řekl Bílek.
 

Bílek si zároveň uvědomuje, že tým si takovými výkony zahrává s přízní fanoušků, které si fotbalisté znovu získali pátým místem na evropském šampionátu.
 

"Věřím tomu, že nám fanoušci zachovají přízeň i nadále. Nicméně každý takový moment, kdy vidí, že hráči nepracují na 100 %, tak nám obrovsky škodí," ví Bílek.
 

Navzdory výbuchu s Finskem ale změny v kádru nepřijdou. "Nominovali jsme to nejlepší, co máme k dispozici. I přesto, že nám proti Finsku hrubě nevyšla první půle, tak hráči pořád mají moji důvěru," řekl Bílek, jehož si hráči naklonili za druhý poločas, v němž v podstatě nepustili Finsko za půlku.
 

"To byl způsob, jakým chceme hrát. Hráli jsme v daleko větším pohybu, neustále jsme měnili místa, drželi míč, dostávali se často do zakončení. Koncovka ale nebyla ideální," uvědomuje si Bílek.
 

Skutečnost, že fotbalisté už 378 minut neskórovali, Bílka hodně trápí. Zemětřesení v kabině sice nechystá, ale i přesto se v nominaci na říjnový zápas s Maltou možná někdo nový objeví.
 

Podle Bílka připadá v úvahu třeba Bořek Dočkal, který teď za norský Rosenborg Trondheim střílí góly jako na běžícím pásu. "Budeme sledovat všechny další hráče, kteří budou mít výkonnost. Teď se hodně mluví o Bořku Dočkalovi. Určitě se podíváme na některý zápas a uvidíme, co dál," uzavřel český kouč.

TN.cz