Oslavovali ho až v Nepálu

Výborný výkon a gól. Rosický už zase válí za Arsenal

Tomáš Rosický
Zdroj: isifa.com

Kapitán české fotbalové reprezentace se konečně dočkal. Ve víkendovém utkání proti Queens Park Rangers nastoupil poprvé v sezóně v ligové základní sestavě. A udělal všechno proto, aby v ní zůstal. Předvedl výborný výkon, který navíc vyšperkoval rozhodující brankou.

Tomáš Rosický v této sezóně příliš času na trávníku nestrávil. Nejprve doplácel na důvěru kouče Wengera v jiné hráče, v posledních týdnech se ke všemu navíc přidalo zranění stehna. Z něj se ale český reprezentant vyléčil a hned se prosadil do základní sestavy. V ligovém utkání v probíhající sezóně vůbec poprvé.

A utkání proti Queens Park Rangers odehrál ve velkém stylu. Arsenal sice v probíhající druhé půli vedl 1:0 po brance Alexise Sancheze, hrál však v oslabení po vyloučení Girouda. Veškeré spekulace o tom, že by na to mohli domácí doplatit, ale utnul Tomáš Rosický, když v 65. minutě vstřelil druhý gól Arsenalu. Hosté pak už stihli pouze z penalty snížit na 2:1.

"Byl to můj první start v sezoně a chtěl jsem trenérovi ukázat, že mě může využívat častěji," řekl pro klubový web Rosický. "Je to důležité vítězství, protože jsme hráli dlouho o deseti. A je o to důležitější, že je nyní klíčová fáze sezony. Takže z něj mám velkou radost," zářil čtyřiatřicetiletý zkušený záložník.

Spokojen s jeho výkonem byl i trenér Arsene Wenger. "Tomášův výkon se mi líbil. Odehrál skvělé utkání a podobně jako další hráči využil svou šanci," prohlásil kouč Arsenalu.

Vydařený výkon ocenili také fanoušci, kteří v diskuzích označují Rosického společně s Alexisem Sánchezem za klíčového hráče utkání. Návrat českého záložníka na hřiště oslavili dokonce i v Nepálu. "Nepálští Kanonýři jsou velmi rádi za to, že zas viděli Rosického na hřišti a navíc dát gól. Posíláme lásku z Nepálu našemu Mozartovi," vzkázal na twitteru nepálský fanklub.