Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 5. 2010

Trenér City Mancini: Myslím, že u týmu zůstanu

Roberto Mancini
Zdroj: oficiální zdroj
Témata:

Italský stratég nesplnil cíl, přesto se vyhazovu nebojí.

Ačkoli trenér Roberto Mancini nedovedl fotbalisty Manchesteru City do Ligy mistrů a nesplnil tak cíl, s kterým ho bohatí majitelé loni v prosinci k týmu přivedli, vyhazovu po sezoně se nebojí. "Myslím, že tu zůstanu. A proč ne? Pracoval jsem tady pět měsíců a příští sezonu můžeme vybudovat tým, s kterým můžeme dosáhnout něčeho úžasného," uvedl Mancini po úterním přímém souboji o klíčové čtvrté místo v Premier League s Tottenhamem, který hráči City prohráli 0:1.
 

Bývalý kouč Interu Milán Mancini vystřídal v prosinci Marka Hughese, u kterého měli šéfové klubu pochyby, zda ambiciózní tým dovede do vytoužené Ligy mistrů. Po úterní domácí porážce v předposledním ligovém kole je však jasné, že i pod Mancinim skončí Manchester City nejlépe pátý.
 

"Samozřejmě jsme zklamáni, protože šanci jsme měli, ale na druhou stranu musíme být hrdí na dobrou sezonu. Nebudeme hrát Ligu mistrů, ale pokusíme se maximálně uspět v Evropské lize," uvedl bývalý italský reprezentant. "Kdybychom skončili čtvrtí, odvedli bychom dobrou práci. Ale když o čtvrté místo přijdete o bod nebo dva, také je to dobrá práce," dodal Mancini, jenž v předchozím působišti Interu vydržel čtyři sezony.

tn.cz / ČTK