Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2015 22:49
s.o.s. white hart lane

STRACH: Fotbalová hvězda se v Premier League zhroutila k zemi!

Strach o Batefemiho Gomise
Zdroj: isifa.com
Strach o Batefemiho Gomise

Fotbalová Anglie se probírá z obrovského šoku. V ostře sledovaném utkání prestižní Premier League se zničehonic zhroutil na trávník hvězdný útočník Batefemi Gomis. Přestalo se hrát a na hřiště vběhli záchranáři...

Gomis, který byl ještě před pár týdny spoluhráčem sparťanského útočníka Bonyho Wilfrieda, se skácel na zem, aniž by okolo něj někdo byl. Běžela teprve osmá minuta zápasu a Swansea v té chvíli už prohrávala na Tottenhamu 0:1. Jenže to už málokoho zajímalo.


Stadion ztichl, když zdravotníci křísili Gomise k životu. Museli použít i kyslíkovou masku a nakonec francouzského fotbalistu odnesli na nosítkách. Podle informací pořadatelů Batefemi Gomis začal znova dýchat. Jak ale vypadá jeho zdravotní stav dál, je zatím nejasné. Každopádně zápas pokračoval.


 


Návštěvníkům stadionu White Hart Lane se okamžitě vybavily vzpomínky na tři roky starou tragickou událost. Právě na stadionu Tottenhamu podobně bojoval o život záložník Boltonu Wanderers Fabrice Muamba. I on měl tehdy štěstí, na rozdíl od několika jiných fotbalistů, kteří zástavu srdce nebo dýchání prodělali.


Anglický novinář Ed Aarons z listu Guardian v souvislosti s Gomisem připomněl, že Batefemi už jednou zkolaboval, bylo to v roce 2009 v průběhu soustředění s národním týmem Francie. Možná nastal čas, aby opět prošel důkladnou lékařskou prohlídkou.

ram TN.cz