Rosický byl ve šlágru s Manchesterem vidět. Vymyslel gól pro Walcotta

Tomáš Rosický
Zdroj: Getty Images
Tomáš Rosický sehrál klíčovou roli u jediné trefy Arsenalu.

Český záložník Tomáš Rosický byl jednou z ústředních postav ostře sledovaného zápasu 35. kola anglické ligy mezi Arsenalem a Manchester United. Rosický přispěl gólovou přihrávkou k remíze s letošním mistrem 1:1. Na třetím místě tabulky je o bod předstihla Chelsea s brankářem Petrem Čechem, která zdolala Swansea 2:0

Rosický se dostal podruhé za sebou do základní sestavy "Kanonýrů" a trenéru Arsénu Wengerovi se odvděčil už v druhé minutě, kdy našel kolmicí za obranu skórujícího Thea Walcotta. Až opakované záběry usvědčily anglického reprezentanta z těsného ofsajdu.

O vyrovnání se postaral z penalty bývalý kapitán Arsenalu Robin van Persie, který se do sítě svého bývalého týmu trefil i v prvním vzájemném duelu. První utkání na Emirates Stadium po přestupu mělo pro Nizozemce zvláštní příchuť i kvůli tomu, že hráči Arsenalu jeho tým jako jistého mistra přivítali na trávníku tradičním špalírem a potleskem.

Rozhodující okamžiky duelu Chelsea se Swansea se odehrály v závěru první půle. Ve 44. minutě otevřel přízemní střelou skóre Oscar, vzápětí byl faulován Juan Mata a gól z penalty dal Frank Lampard. Ten začal kvůli potížím se stehnem na lavičce, už ve 24. minutě ale nahradil zraněného Ramirese.

Fotbalisté Readingu a Queens Parku se v dnešním utkání bezbrankovou remízou vzájemně připravili o poslední naději udržet se v soutěži. Nejhorší dva týmy tabulky jsou tři utkání před koncem již jistými sestupujícími.

Teoreticky mohl v Premier League zůstat některý z týmů, pokud by v dnešním utkání získal tři body, jenže nezáživný duel nenabídl ani gól. Reading se do druhé ligy vrací po jediné sezoně mezi elitou, bohatý Queens Park vydržel jen o rok déle.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Reading - QPR 0:0, Chelsea - Swansea 2:0 (44. Oscar, 45.+2 Lampard z pen.), Arsenal - Manchester United 1:1 (2. Walcott - 44. Van Persie z pen.).