Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.4. 2013 14:57
GALERIE jak se slaví na ostrovech

ROK DRAKA: Wales je víc, než Anglie. Fanouškům Cardiffu byly tribuny malé

Témata:

Podle čínského horoskopu je rok černého hada. Ale co se týče sportu, jednoznačně právě žijeme v roce červeného draka. Malá a hrdá ostrovní zemička Wales si připsala další úspěch. A fanoušci Cardiffu to dali po postupu do Premier League náležitě najevo.

Sportovní úspěchy nebyly Walesu nikdy moc souzené. I když se na západním koutu Britských ostrovů narodilo několik výborných sportovců, nikdy moc často se neslavilo.
 

V posledních dvou letech se ale všechno začíná měnit. Prvními náznaky byl loňský postup Swansea do Premier League a také triumf ragbistů v grandlasmu. Letos už má Wales na kontě další tři významné trofeje.


Wales slaví rok červeného draka - 6
Zdroj: Getty Images Wales slaví rok červeného draka


Ragbisté obhájili vítězství v prestižním evropském klání 6Nations, Swansea vyhrála Ligový pohár a Wrexham se stal vítězem fotbalové FA Trophy pro týmy z páté až osmé divize.


Na co Velšané sáhli, to se jim povedlo. Posledním úspěchem je postup Cardiffu do Premier League. Spanilá jízda fotbalistů z metropole Walesu skončila oslavami na hřišti Charltonu Athletics. Minutu po konci zápasu se trávník stadionu The Valley zaplnil fanoušky hostujícího týmu. Hráči ani nestihli utéct do šaten. Londýn tak zažil další Velšskou noc.


Wales slaví rok červeného draka - 7
Zdroj: Getty Images Wales slaví rok červeného draka

Radost má zejména Craig Bellamy, jediný hrdý Velšan v dresu Cardifu, kterému fandové Liverpoolu poslali blahopřání s pozvánkou na vzájemný zápas v příští sezoně. Tu už totiž „The Bluebirds“ jak se týmu přezdívá, stráví v Premier League. Nikomu přece nevadí, že majitelem Cardiffu je malajský byznysmen a miliardář Vincent Tan. Cardiff je v elitě anglického fotbalu po dlouhých 52 letech.


Wales slaví rok červeného draka - 1
Zdroj: Getty Images Wales slaví rok červeného draka

 

Teď už jen zbývá, aby Ryan Giggs vyhrál s Manchesterem United titul anglického mistra a to rozhodně není daleko. United mají šest kol před koncem náskok 15 bodů.
 

A pak se možná chystá ještě jedna významná událost. Ty největší fotbalové kluby světa se už začínají prát o Garetha Bala, který se může stát jedním z nejdražších hráčů letošního horkého fotbalového léta.

ram TN.cz