Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 1. 2010

Real Madrid najal fotbalového Jamese Bonda, aby přivedl Rooneyho

Fotbalový superagent Pini Zahavi
Zdroj: oficiální zdroj
Fotbalový superagent Pini Zahavi
Témata:

Pini Zahavi je považován za prvního a jediného fotbalového superagenta. Jeho další misí je přesun anglického reprezentanta Waynea Rooneyho do Španělska.

Jako má svět tajných služeb svého Jamese Bonda, má ten fotbalový Pini Zahaviho. Rozdíl mezi nimi je v tom, že filmový superagent dokáže vzbudit větší zájem u žen, ten druhý je zase opravdový. Izraelský manažer dostal po Bondově vzoru doslova královský úkol – pro královský španělský klub Real Madrid má v létě získat srdce anglické superstar Waynea Rooneyho, který obléká dres Manchesteru United.


Jestli Rooney v létě přestoupí, Ferguson se už asi zblázní


O čtyřiadvacetiletého útočníka Albionu je ve Španělsku momentálně obrovský zájem. Jako první jej deklarovala mistrovská Barcelona, na což musel, v duchu tamních fotbalových reálií, zareagovat zřejmě nejvíc rozhazující klub na světě, a největší rival katalánské chlouby, tedy Real Madrid. Rooney by se měl stát nejvyhlášenějším králíkem, který ze svého megalomanského klobouku hodlá v létě vytáhnout staronový prezident Bílého baletu Florentino Pérez.

Wayne Rooney
Zdroj: oficiální zdroj Opustí Wayne Rooney Manchester, když se po odchodu Ronalda stal konečně klíčovou postavou United?

A proč že je o anglického reprezentanta zničehonic takový zájem? Dlouhodobě nejlépe vydělávající fotbalový klub Manchester United zveřejnil velmi nelichotivou finanční bilanci, zlí jazykové dokonce v Británii roztrubují, že si americký majitel půjčuje peníze na chod klubu od samotných hráčů. Nic platné ekonomickému oddělení klubu není ani injekce 94 milionů eur za letní odchod hvězdného Cristiana Ronalda právě do týmu nenáviděného rivala Rudých ďáblů, tedy Realu Madrid. United prostě opět potřebují draze prodat. Na takovou transakci pak není ideálnějšího partnera, než je španělský velkoklub.


Místo války možná vděčný mír


Přestupy mezi těmito giganty (v drtivé většině z Manchesteru do Realu) jsou vždy spojeny s nepříjemnou slovní válkou, tentokrát by ale vše vzhledem k okolnostem mělo proběhnout hladce. O to, aby se celá transakce vůbec uskutečnila, se má postarat světový agent číslo 1 Pini Zahavi. “Zahavi byl požádán, aby udělal vše pro příchod Rooneyho na Satniago Bernabeu. Vedení klubu si je tak jisté, že se tento přestup uskuteční,“ svěřil se nejmenovaný zdroj z madridského klubu anglickému deníku The Sun.


Izraelský manažer, který začínal v rodném Tel Avivu jako novinář pro místní plátek a vypracoval se až v jednoho z nejmocnějších mužů ve fotbalovém hnutí, má svou úlohu tentokrát trochu ulehčenou. Mezi klienty licencovaného agenta FIFA Zahaviho, který je již podepsán pod některé z největších a nejkontroverznějších transakcí, totiž patří také anglický reprezentační obránce ve službách United Rio Ferdinand. Fotbalový superagent už navíc v minulosti přivedl na Old Trafford siru Alexi Fergusonovi právě Ferdinanda, nebo Argentince Veróna. Se skotským manažerem Rudých ďáblů má navíc i další, ryze ekonomické styky.

Zahavi (vpravo) s dlouholetým manažerem Manchesteru United sirem Alexem Fergusonem.
Zdroj: oficiální zdroj Zahavi (vpravo) s dlouholetým manažerem Manchesteru United sirem Alexem Fergusonem.

Zahavi také v minulosti vyjednal převzetí bankrotující Chelsea, v níž momentálně působí český reprezentační brankář Petr Čech, ruským miliardářem Romanem Abramovičem. Později mu prý pomohl za dosti podivných podmínek získat z Arsenalu anglického reprezentanta Ashleyho Colea. Izraelec se také podílel už na dvou vlastnických výměnách v Portsmouthu.

dfk TN.cz