Aktualizováno 31.1. 2010 19:51

Manchester sestřelil Arsenal, kraloval neúnavný Rooney

Šlágr 24. kola Premier League vyzněl jasně pro svěřence sira Alexe Fergusona. Rosického Arsenal neměl nárok.

Vítězem bitvy o Anglii se stali fotbalisté Manchesteru United, kteří na Emirates Stadium vyprášili Kanonýry 3:1. Český záložník Tomáš Rosický strávil na hřišti 72 minut, svým výkonem ale nijak neoslnil. Ostatně stejně jako celý Arsenal.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži.

Rudí ďáblové se díky cennému vítězství znovu přiblížili úplnému čelu tabulky, na první Chelsea ztrácejí jen jeden bod. Arsenal má na tým Petra Čecha manko pětibodové a v tabulce zůstává na třetí pozici.

Naniho paráda a zaváhání Almunii

Úvod střetnutí patřil Kanonýrům. Ti si dokázali vypracovat několik zajímavých možností, ani jednu ale nedotáhli do zdárného konce. "Děkovat" za to mohou především ruskému útočníkovi Andreji Aršavinovi, který spálil hned několik slušných šancí.

To Manchester si v koncovce počínal mnohem lépe. Jako první rozvlnil síť agilní Nani, jenž u pravé postranní čáry obešel tři obránce soupeře a pak odcentroval tak nepříjemně, že si brankář Almunia srazil balon do vlastní sítě. Ve 37. minutě už Manchester vedl 2:0. Rychlý brejk do otevřené obrany využil útočník Wayne Rooney, nejlepší hráč zápasu.

Čestný úspěch zaznamenal Vermaelen

Arsenal byl z vývoje střetnutí v šoku a neoklepal se ani po přestávce. Ba co víc, záhy inkasoval potřetí. Běžela 52. minuta, když Carrick parádně vysunul rychlonohého Jihokorejce Parka a ten nedal Almuniovi šanci. Hráči United tak vedli o tři branky a v klidu dokráčeli k vítězství, čisté konto ale nakonec neudrželi.

Zhruba deset minut před koncem se totiž trefil obránce Vermaelen, jehož ráně notně pomohla do sítě teč obránce Wese Browna.

Ještě dodejme, že i ve druhém nedělním utkání anglické ligy se radoval klub z Manchesteru. Citizens totiž před vlastními fanoušky porazili odevzdaný Portsmouth 2:0. Trefili se Adebayor s Kompanym.

Premier League, nedělní zápasy 24. kola:

Manchester City - Portsmouth 2:0 (0:0)
Branky: 40. Adebayor, 45+1. Kompany.

Arsenal - Manchester United 1:3 (0:2)
Branky: 80. Vermaelen - 33. vlastní Almunia, 37. Rooney, 52. Park.
Tomáš Rosický nastoupil v základní sestavě Arsenalu, na hřišti vydržel do 72. minuty.