Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2010 19:50

KONEC SPEKULACÍM: Rooney prodloužil v Manchesteru

Témata:

Celá Anglie sledovala příběh Wayna Rooneyho, který byl na pokraji odchodu z United. Nakonec ale prodloužil smlouvu o pět let.

Anglická média měla v posledních dnech o čtenost postaráno. Sledovala totiž příběh reprezentanta Wayna Rooneyho, který po nezdařilém šampionátu, kde byl zcela matný, podával tristní výkony i ve svém klubu. Poté se dokonce nechal slyšet, že klub opustí, pokud mu kouč Fergusson nezaručí příchod posil, které Manchester společně s ním dovedou k trofejím. Rooneymu navíc vadil příliš malý plat v porovnání s ostatními spoluhráči.

Rooney: Trenér je génius

 

Prohlášení o odchodu pobouřilo fanoušky. Když se začalo mluvit o přestupu do konkurenčního Manchesteru City, bylo to ještě horší. Ve čtvrtek se před Rooneyho domem shromáždilo několik desítek fanoušků, kteří mu bouchali na dveře a vyhrožovali Rooneymu smrtí, pokud podepíše s Citizens. Rooney asi tlak neunesl a nakonec se rozhodl s United prodloužit smlouvu o pět let. "Jsem rád, že jsem zde podepsal novou smlouvu. V posledních pár dnech jsem mluvil s manažerem a majiteli a oni mě přesvědčili, že tohle je místo, kam patřím," uvedl Rooney pro klubový web. "Trenér je génius a hlavně jeho odhodlání a víra mě přesvědčily, abych zůstal," dodal.


 

Hvězdný fotbalista dostane díky nové smlouvě 150 000 liber týdně, což je asi 4,15 milionů korun. Navýšení mzdy bylo zřejmě pro Rooneyho jedním z klíčových faktorů pro podpis nové smlouvy.
 

Rooneyho rozhodnutí trenéra Fergusona potěšilo. "Jsem rád, že Wayne přijal výzvu vést naše mladé hráče a stát se legendou klubu. Od začátku jsem tomu chlapci říkal, že u nás má vždy dveře otevřené," dodal skotský kouč. "Někdy si hráči neuvědomují, v jak velkém klubu hrají, a proto je potřeba podobných událostí, jaké se odehrály v posledních dnech, aby to pochopili. Myslím, že Wayne teď ví, jak velký klub United je," pokračoval Ferguson.
 

Rooney se omluví fanouškům
 

Wayne Rooney si dokonce uvědomuje svou vinu a poté, co se omluvil kouče Fergusonovi, omluví se i fanouškům. "Dneska ráno se omluvil mně i spoluhráčům a myslím, že totéž udělá před fanoušky, což je důležité, protože události v posledních dnech se dotkly nás všech," řekl Ferguson klubové televizi.

Rooney má v plánu začít s udobřováním fanoušků, hned jak bude zdravotně v pořádku, má totiž zraněný kotník a několik zápasů promarodí. "Určitě se cítili zrazení, podle toho co jsem viděl a četl. Ale já se jen staral o budoucnost. Teď je na mě, abych si je svými výkony získal zpět na svou stranu," uvedl Rooney, jenž dal v této sezoně za United jediný gól, a to z penalty.
 

Rooney působí v Manchesteru United od srpna roku 2004. Celkem v dresu tohoto klubu nasbíral 289 startů a dal v nich 132 gólů. S United vyhrál Rooney třikrát anglickou ligu, dvakrát ligový pohár, jednou Ligu mistrů a jednou mistrovství světa klubů.

hrc TN.cz