Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 8. 2014
PREMIER LEAGUE

Chelsea v přestřelce vyhrála 6:3, kouč Mourinho přesto běsnil

Mourinho
Zdroj: isifa.com

Divoká výhra fotbalistů Chelsea 6:3 na půdě Evertonu sice byla atraktivní pro diváky, ale kouče londýnského klubu Josého Mourinha nenadchla.

Portugalský kouč, který dal v brance znovu přednost Belgičanovi Thibautu Courtoisovi před Petrem Čechem, kritizoval obrannou hru svých svěřenců.
 

"Vím, že jsme dobrým ofenzivním týmem, ale dostat tři góly je příliš. U všech mohu jasně definovat chyby, provinilé hráče i to, v čem propadli," uvedl Mourinho v rozhovoru pro Sky TV.
 

Navzdory kritice ale ocenil výkon svých svěřenců. "V útoku jsme byli zabijáci, především v brejcích. Když si z tohoto stadionu odvezete tři body, je to důvod k radosti," pochvaloval si.
 

Neodpustil si však poznámku, že by zlepšení produktivity nemělo být provázeno propady v defenzivě. "Chci, abychom se změnili v tom, že budeme hrát lepší fotbal a dávat víc branek, ale nechci, abychom byli jiní z pohledu obdržených gólů," řekl Mourinho, jehož trenérský rukopis je založen na pevné obraně.
 

V sobotním duelu se dvakrát trefil španělský útočník Diego Costa, který se po příchodu do Chelsea ukazuje v dobrém světle. Celkem v úvodních třech ligových kole skóroval už čtyřikrát. Přestřelce dlouho nic nenasvědčovalo, necelou půlhodinu před koncem byl stav jen 2:1 pro Chelsea.

ČTK