Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.1. 2015 15:42
video novoroční nadílka

Chelsea dostala búra! Mohl za to rozhodčí a smůla, tvrdí Mourinho

José Mourinho
Zdroj: isifa.com
José Mourinho

Za novoroční prohru fotbalistů Chelsea 3:5 na hřišti Tottenhamu může podle trenéra Josého Mourinha rozhodčí. Za stavu 1:0 pro hosty Phil Dowd neodpískal prý jasnou penaltu za ruku Jana Vertonghena...

Sudí tak podle kouče Chelsea výrazně tak přispěl k tomu, že Blues po porážce přišli o náskok v čele anglické ligy.


"Myslím, že nemohla být jasnější. Stejně jako v neděli proti Southamptonu," připomněl před novináři Mourinho, že pokutový kop jeho týmu sudí údajně odepřeli už v předchozím utkání (1:1). Po něm portugalský kouč dokonce prohlásil, že proti Chelsea je vedena kampaň.


 


"Už se bavíme o dvou zápasech, takže o šesti důležitých bodech, ze kterých máme jen jeden. A v obou případech šlo o dva zásadní verdikty rozhodčích. Za stavu 2:0 by totiž utkání vypadalo úplně jinak," přidal. "Pan Dowd byl příliš pomalý, aby dobře viděl míč. Když stál 40 metrů od míče, všechno viděl, ale když od něj byl deset, tak ne..." dodal.


Kromě sudích si Mourinho postěžoval také na smůlu. "Udělali jsme pár chyb, hlavně v obraně jsme měli problémy, a když si k tomu přidáte, že každá teč a odraz byl proti nám, tak jsme dostali pět gólů," prohlásil. "A když dostanete pět branek, tak se těžko vyhrává," uvedl.

 


Tottenham Hotspur vs Chelsea 5-3 All Goals... by luffyxguts

 


Do zápasu s Tottenhamem přitom Chelsea pod Mourinhem v lize nikdy nedostala víc než tři góly. Navíc v předchozích osmi utkáních inkasovala jen třikrát. "Pět gólů dostat můžete, ale nesmí se to stát pětkrát za sezonu. Spíš mě šokuje, že ve dvou z posledních tří zápasů nás neuvěřitelně poškodili rozhodčí," přidal.


"Nic s tím ale dělat nemůžeme. Musíme dál pracovat a hrát dobře," uvedl Mourinho, který s Chelsea v nabitém vánočním programu získal čtyři body z možných devíti. Londýnský celek tak promarnil tříbodový náskok na prvním místě tabulky. S 46 body se na něj dotáhl obhájce titulu Manchester City.

TN.cz