Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 5. 2014
VIDEO NEPŘEDSTAVITELNÝ PŘÍJEM

Čech vydělává 450 tisíc DENNĚ! Musel by dostat další ránu do hlavy, aby se vrátil, tvrdí kolega

Zdroj: TV Nova

Pokud mluvíme o Petru Čechovi, tak se zároveň bavíme o nejbohatším českém sportovci. Na milionáře mezi třemi tyčemi se s odstupem dívají i hokejoví boháči z NHL. Včetně Jaromíra Jágra. V Anglii se má Čech dobře, ale tamní média informují, že už s ním kouč Chelsea José Mourinho moc nepočítá.

Petr Čech nemá potřebu ukazovat, že na to má. Nekupuje si luxusní auta a přepychové vily se třiceti pokoji. A to by si to jako dlouhodobě nejlépe placený český sportovec rozhodně mohl dovolit. Posuďte sami! V Chelsea si měsíčně přijde na v přepočtu 13,5 milionu korun, denně to dělá 450 tisíc.
 


Ročně vydělá 161 milionů korun a to jsou příjmy bez peněz za reklamu. Už s odstupem se na Čecha dívá Tomáš Rosický z Arsenalu. A hokejoví milionáři? Nejlépe placení Češi v NHL Patrik Eliáš a Aleš Hemský si ročně vydělají 110 milionů. Polovinu toho, co má Čech, pak platí Devils Jaromíru Jágrovi.
 

A právě kvůli Čechovu platu si ho nemůže dovolit každý. Kouč Chelsea José Mourinho už ale s Čechem jako s jedničkou mezi tyčemi nepočítá. Alespoň to píší na ostrovech. Kam by případně mohl český gólman zamířit?
 


Proběhly spekulace o určitém zájmu Barcelony. Pokud by přišel na Stamford Bridge Curtois, potřebovalo by kvalitního gólmana Atlético. A do hry by se mohla vložit i Sparta, ze které nejspíše odejde Tomáš Vaclík. Návrat do českých luhů a hájů ale striktně vyvrací bývalý Čechův kolega z gólmanského řemesla.
 

"To by musel dostat ještě jednu ránu do hlavy, aby se vrátil do toho nesmyslu, co se hraje tady," nebral si směrek ke Gambrinus lize servítky bývalý gólman Radek Sňozík.
 

Jenom pro zajímavost. Nejlépe placeným fotbalistou v Gambrinus lize je olomoucký David Depetris. Ten si údajně vydělá měsíčně 800 tisíc. Platí ho ale turecký Rizespor, odkud je v Olomouci na hostování. Možná by si Čecha mohla dovolit Sparta, ale to by pak seděl v kabině sám. Na nikoho dalšího už by nezbyly peníze. Ani na trenéry.

TV Nova/jpz TN.cz