Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2014 16:51
CO BUDE DÁL?

ANKETA: Potupa Čecha v Chelsea! Bude ZAHŘÍVAT lavičku? Kde byste ho rádi viděli VY?

Čech
Zdroj: isifa/tn.cz

Buď budeš v Chelsea zahřívat lavičku, nebo půjdeš pryč. To je věta, kterou zřejmě brzy uslyší Petr Čech v Chelsea. A před toto rozhodnutí ho má postavit sám trenérský velikán José Mourinho. Jak se český reprezentační gólman rozhodne a kde byste ho nejraději viděli vy?

Podle britských médií nebude trvat dlouho a Petr Čech stane před nelehkým rozhodnutím, které určí další směr jeho kariéry. Trenér Chelsea José Mourinho mu údajně příští rok nabídne místo gólmanské dvojky a místo něj dosadí mladého Belgičana Courtoise. Pokud Čech nabídku odmítne, Chelsea se s ním nejspíš rozloučí.

Anketa

V jakém týmu byste rádi viděli Petra Čecha?

Hlasovalo 1509 lidí.

Z Courtoise plánuje trenér Mourinho udělat brankářskou jedničku už během letní přípravy, kde bude Čech zřejmě chybět kvůli zranění ramene. Pokud by Čech odmítl sedět na lavičce jako náhradník, Chelsea by ho mohla poslat na hostování, nebo dokonce prodat.
 

Podle britského listu Daily Telegraph by za Čecha klub inkasoval přes 10 milionů liber, což je v přepočtu 300 milionů korun. Navíc by ušetřil za jeho plat, který činí neuvěřitelných 12 milionů korun měsíčně.
 

Mourinhovo rozhodnutí ale nenašlo pochopení u dalších činitelů v Chelsea. Například trenér brankářů Christophe Lollichon zastává přesně opačný názor, tedy že Courtoise byl měl být poslán na hostování a Petr Čech opět zaujmout svou pozici jedničky v bráně. Čecha si navíc oblíbil i majitel Chelsea, ruský miliardář a ropný magnát Roman Abramovič. Čech, kterému je 31 let, je klubovou jedničkou už deset let. A podle expertů by se dalších deset let na nejvyšší úrovni bez problémů udržel.
 


Když se podíváme, kam by Petr Čech mohl případně zamířit, nabízí se několik variant. Proběhly spekulace o určitém zájmu Barcelony. Pokud by přišel na Stamford Bridge Curtois, potřebovalo by kvalitního gólmana Atlético. A do hry by se mohla vložit i Sparta, ze které nejspíše odejde Tomáš Vaclík. A kde byste Petra Čecha rádi viděli vy? Hlasujte v naší anketě.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŽHAVÉ VIDEO z fotbalového hřiště: Páreček si to rozdával přímo ve středovém kruhu

Fotbalová legenda končí! Jaké byly nejslavnější Beckhamovy účesy?

jpz/rmt TN.cz