Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.7. 2011 13:20

TRAGÉDIE! Stříbrný olympionik z Vancouveru spáchal SEBEVRAŽDU! Nezvládl deprese

Jeret Peterson
Zdroj: oficiální zdroj

Stříbrný olympijský medailista v akrobatickém lyžování Jeret Peterson z USA spáchal nedaleko Salt Lake City sebevraždu.

Velmi smutná zpráva přišla z USA. Tam totiž americký akrobatický skokan na lyžích Jeret Peterson spáchal sebevraždu, několik dní předtím ho policie zatkla kvůli podezření z řízení pod vlivem alkoholu. Zprávu přinesla v noci na středu agentura Reuters.

 

Devětadvacetiletý Peterson, stříbrný z olympiády ve Vancouveru 2010, byl nalezen se střelnou ranou, kterou si sám způsobil v pondělí v noci, krátce poté, co zavolal záchranku, jíž řekl, že se zabije. Uvedl to policejní mluvčí Justin Hoyal.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Petersonovo tělo bylo nalezeno vedle jeho auta na silnici nedaleko Salt Lake City. Podle policie zanechal dopis na rozloučenou, obsah však nebyl zveřejněn.

 

K tragické události došlo tři dny poté, co byl Peterson v Idahu zatčen kvůli podezření z jízdy v opilosti, po složení kauce ve výši 500 dolarů byl však propuštěn. Peterson totiž v pátek překročil rychlost, se svým autem Dodge Dakota jel asi 70 mil v hodině v místě, kde nejvyšší povolená rychlost je 25 mil za hodinu. Podle policejní zprávy poté neuspěl ve trojím testu na střízlivost, včetně stoje na jedné noze, chůze a otáčení. Policejní protokol ho obviňoval z řízení pod vlivem nepovolené látky a z překročení rychlosti. Ve formuláři, který vyplnil jeho advokát, však Peterson prohlásil, že je nevinen.

 

Peterson v poslední době žil v lyžařském středisku Park City v Utahu. V sezoně 2012 neplánoval závodění, podle americké lyžařské a snowbordingové asociace se naplno věnoval studiu obchodu na Westminster College v Sal Lake City.

 

Peterson měl přezdívku "Speedy", protože, když měl na hlavě helmu, připomínal svým trenérům kreslenou postavičku zvanou "Speed Racer". "Vím, že Speedyho přátelé a rodina byli velmi pyšní na jeho úspěch na olympiádě ve Vancouveru," uvedl v prohlášení výkonný ředitel Olympijského výboru USA Scott Blackman. "Jménem olympijského výboru jim vyjadřuji naši nejhlubší soustrast," dodal.

 

Páteční událost v Idahu nebyla jediným problémem, který Peterson se zákonem a sportovními autoritami měl. V roce 2006 byl poslán domů z olympiády v Turíně, poté co se tam popral. V roce 2008 byl v Boise obviněn z močení na veřejnosti, v roce 2006 se podle záznamů idažského soudu přiznal ke krádeži a držení ukradených věcí.

tn.cz / Mediafax