Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.12. 2010 18:16

Wilfried možná ODEJDE ze Sparty. Chtějí jej v Turecku a Německu

Témata:

Fotbalový útočník Sparty Praha Bony Wilfried z Pobřeží slonoviny má podle serveru gazetefutbol.de blízko k přestupu do tureckého Bursasporu.

Sparta zřejmě přijde o svého střelce Bonyho Wilfrieda, jehož výstupní klauzuli ve smlouvě ve výši 2,5 milionu eur (asi 63 milionů korun) vedení Bursasporu akceptovalo.
 

Dvaadvacetiletý útočník z Pobřeží slonoviny by měl podepsat smlouvu v průběhu příštího týdne. Turecký klub posílí pravděpodobně také další útočník Kenny Miller z Glasgow Rangers.
 

Dle informace, kterou vydal server gazetefutbol.de, k němuž se připojily i některé turecké servery, by se zdálo, že Wilfriedův přestup do Bursasporu je hotovou záležitostí. Situaci ohledně odchodu útočníka Pobřeží slonoviny ze Sparty upřesnil hráčův agent Dalibor Lacina.
 

"V současné době registrujeme zájem z Německa, Turecka eventuálně Holandska. Sparta ale pustí Bonyho pouze v případě velmi atraktivní nabídky," řekl Lacina.
 

Podle agenta Sparta "v současné době preferuje udržení kádru, a to v zájmu naplnění cílů, které se týkají vítězství v Gambrinus lize a úspěchu v Evropské lize".
 

Navzdory výše zmíněné snaze sparťanského vedení o zachování kádru však není Wilfriedův odchod zcela vyloučený. "Jsou dvě nabídky, které by v případě dalšího jednání Spartu uspokojily," dodal Lacina.
 

V "kauze Bony Wilfried" je tedy v tuto chvíli jisté pouze jedno. Rozhodnout, zda si Sparta svůj útočný klenot ponechá nebo jej výhodně zpeněží, se musí do 31. ledna, kdy končí zimní přestupní termín.

tn.cz / Mediafax