Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2011 17:49

WILFRIED ODCHÁZÍ ze Sparty do Arnhemu, Letenští vydělají 100 milionů

Bony Wilfried
Zdroj: Mediafax
Bonyho Wilfrieda už ve sparťanském dresu neuvidíme.
Témata:

Fotbalový útočník Bony Wilfried odchází ze Sparty Praha do Vitesse Arnhem.

Nizozemský klub splnil podmínku vysokého odstupného, které český mistr za hráče z Pobřeží slonoviny požadoval, a dnes došlo k dohodě o přestupu.
 

Wilfried dnes odletí na zdravotní testy do Nizozemska, a pokud je absolvuje bez potíží, podepíše v novém působišti smlouvu na tři a půl roku. Odhaduje se, že Letenští vyinkasují sumu blížící se 100 milionům korun.
 

Spekuluje se, že vedle požadované sumy za přestup se může Sparta podílet i na případném dalším Wilfriedově transferu.
 

Sparta zůstane v mém srdci napořád, svěřil se Wilfried
 

Wilfriedovi se klub, v němž se prosadil, neopouští snadno. "Je to těžké. Jsem spokojený s tím, co pro mě Sparta udělala a přeji klukům, aby se jim dařilo proti Liverpoolu. Miluji Spartu. Je v mém srdci a bude v něm napořád," loučil se s fanoušky Wilfried na letišti, když odlétal do Nizozemska.
 

Sparta nastavila na začátku zimy vysoké odstupné v domnění, že Wilfrieda na Letné udrží. Už za přestup Juraje Kucky totiž vyinkasovala podle odhadů 88 milionů korun a přes 93 milionů korun činí její dosavadní zisk z Evropské ligy.
 

Nakonec ale ze svého pohárového úspěchu vytěžila další vysoký příjem, v tomto případě za svého nejlepšího střelce, který během podzimu nastřílel deset ligových gólů a dalších pět branek přidal na evropské scéně. Zvlášť po příchodu Kamerunce Leonarda Kweukeho vytvořili velmi silný tandem.
 

Zimní přestávka tak sparťanskou ofenzivu nejspíš částečně otupí, i když na Letné mají i tak stále dostatek kvalitních útočníků - vedle Kweukeho je to i český reprezentant Václav Kadlec a v sobotu se podařilo dotáhnout i přestup Chorvata Andreje Keriče. K dispozici je také Lukáš Třešňák.
 

Dvaadvacetiletý Wilfried, který se vypracoval ve Spartě do prvního týmu přes rezervu, stačil v české nejvyšší soutěži odehrát 59 zápasů a vstřelit 22 branek. Vybojoval si i místo v reprezentaci Pobřeží slonoviny, v jejímž dresu odehrál dvě utkání.

tn.cz / ČTK