Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.4. 2011 11:15

Vysmátý stovkař Nezmar: Většinu gólů jsem dal haluzí zblízka

Nezmar, Vulin
Zdroj: Mediafax
Témata:

Jan Nezmar se gólem proti Bohemians 1905 dostal do Klubu ligových kanonýrů.

Liberecký fotbalista Jan Nezmar vstřelil 100. gól v prvoligovém zápase. Trefi sel v 59. minutě utkání proti Bohemians 1905, kdy se postaral o vedoucí trefu a nakonec také o nejtěsnější vítězství Slovanu. Šťastný Nezmar byl rád, že na jubilejní branku nečekal dlouho, a teď si užívá, v jak vybrané společnosti vyhlášených střelců se ocitl. "Užívám si pocit vítězství, a že jsem dal stý gól, tak je moje radost ještě výraznější. Sto vstřelených branek je významná meta a asi mi ještě úplně nedochází, čeho jsem dosáhl," líčil Nezmar po utkání.

 

"Jsem ve společnosti fantastických hráčů a pro mě je velkou ctí mezi nimi být. Můžu za to vděčit tomu, že jsem v kariéře měl štěstí na výborné spoluhráče, kteří mi tolik šancí připravili," řekl.

 

"V kabině byl ten stý gól docela velké téma"

 

Do elitního klubu kanonýrů vstoupil bez otálení a váhání. V posledních čtyřech zápasech nasázel pět branek a nemusí se už stresovat otázkou, kdy jubilea dosáhne. "Kdyby se to čekání prodlužovalo, tak by nad tím člověk možná začal až moc hloubat a babrat se v tom," uvedl Nezmar.

 

Nezmar
Zdroj: Mediafax

 

Už v třetí minutě měl velkou šanci, v 28. minutě nastřelil v akrobatické pozici nůžkami tyč. "Ale tak pěkný gól by se ke mně snad ani nehodil, když jsem většinu gólů dal nějakou haluzí zblízka," smál se Nezmar, na kterého často mířily centry a nahrávky spoluhráčů. "V kabině byl ten stý gól docela velké téma, kluci mi hodně pomohli," poděkoval Nezmar svým parťákům.

 

Jeho dnešní zásah nakonec byl pro Nezmara tolik typický. V 59. minutě tečoval těsně před brankářem Radkem Sňozíkem střelu záložníka Bořka Dočkala. Nezmar je silovým typem hráče, nevyžívá se v kličkách a dalekonosných střelách. "Dopadlo to tak, jak jsme plánovali. Tedy že mě nastřelí. U těch nůžek jsem si fakt říkal, že by byla blbost, kdybych stý gól dosáhl takhle. Na ten haluzový gól jsem si prostě musel počkat," smál se Nezmar, jehož prý zahozené šance z prvního poločasu nerozhodily. "Člověk to musí hodit za hlavu a jít za dalšími šancemi. Ale u té první hlavičky ze třetí minuty jsem si nadával, že jsem blbec," popisoval Nezmar.

 

Nezmar zažívá až neuvěřitelně šťastné období. Před dvěma týdny se mu narodil syn, góly pomáhá k dobré sérii Liberce, který už šest zápasů neprohrál a stoupá vzhůru tabulkou. A navíc zaokrouhlil počet svých vstřelených branek na 100.
Liberečtí fotbalisté tak z oslav téměř nevyjdou. "Sedneme si a trochu to oslavíme. Ale od pondělka musíme zase začít s tvrdou prací. Trenér Rada nás drží u huby," líčil Nezmar.

tn.cz / ČTK