Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 6. 2011

Vidlička s Juharem: Do Sparty jsme se přišli prosadit

Témata:

Obě letní posily letenského týmu, Vlastimil Vidlička a Martin Juhar, se chtějí probojovat do základní sestavy.

Fotbalová Sparta Praha oficiálně představila první dvě posily pro nový soutěžní ročník - devětadvacetiletého pravého obránce Vlastimila Vidličku a třiadvacetiletého slovenského levého záložníka Martina Juhara. Oba fotbalisté si dali za cíl prosadit se do nabité základní sestavy.
 

Poslední sparťanský úlovek z Teplic Štěpán Vachoušek se na Letné neprosadil, ale Vidlička věří v opak. „S postupem věku už jsem nečekal, že by se Sparta ozvala, ale jsem za to rád. Se Štěpánem jsem se o přestupu bavil, ale doufám, že to bude jiná epizoda. On přišel v jiné situaci,“ uvedl devětadvacetiletý obránce.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Vidlička doufá, že se na Letné probojuje do základní sestavy. „Čekám to, že se posunu ještě někam dál, než v Teplicích. Chci prodat své zkušenosti, které jsem nasbíral. Konkurence je veliká, ale kdybych měl strach, do Sparty bych nešel. Věřím svým schopnostem a doufám, že se probojuji do sestavy,“ uzavřel zkušený obránce.
 

Další novou tváří v rudém dresu se stal třiadvacetiletý Slovák Martin Juhar, který do Prahy přišel z Košic. „Sparta je pro mě výzva, teď je to na mně. Nemám problém hrát na jakémkoliv postu,“ uvedl při svém nástupu do přípravy. Přesto prozradil, že se nejlépe cítí na levém kraji zálohy. „Tam ano, ale obrana mě neláká. Osobně jsem nikoho z týmu Sparty neznal. Sparta byla můj sen, proto jsem se s nikým z krajanů ani nebavil,“ přiznal Juhar.
 

Také mladý Slovák by se ve své premiérové sezoně rád prosadil v prvním mužstvu. „Mým cílem je propracovat se do základní sestavy Sparty, s tím jsem přišel,“ uzavřel Juhar, jehož vzorem je od mala velšský borec Ryan Giggs z Manchesteru United.

tn.cz / Mediafax