Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2013 15:57
fotbaloví fanoušci vzpomínají

JE TO ROK, co zemřel Lukáš Přibyl. V Ďolíčku se zapalují svíčky...

Přibyl
Zdroj: bohemians.cz
Témata:

Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Lukáš Přibyl, oblíbený fotbalový funkcionář a sportovní novinář, zemřel 9. února 2012. Rok po jeho nečekané smrti se zapalují svíčky. Ve vršovickém Ďolíčku. Na místě, kam patřilo jeho srdce.

Lukáš Přibyl byl velký fanoušek vršovických Bohemians 1905. Kvůli zelenobílým barvám opustil i atraktivní práci sportovního redaktora v České televizi a začal se naplno věnovat práci fotbalového funkcionáře.


Stal se ředitelem Bohemky a dokázal na české poměry nemožné věci. Fanoušci klubu i díky jeho projektu začali zachraňovat svůj zadlužený klub veřejnou sbírkou a bojovali o setrvání na stadionu v Ďolíčku.

117

GALERIE - pohřeb Lukáše Přibyla

Zdroj: Mediafax

Pohřeb Lukáše Přibyla - 17

Hodnocení:


Přibyl bodoval díky své oblíbenosti, což byl ve fotbalovém prostředí velký unikát. Prosazoval ve fotbalovém prostředí hlavně otevřenou komunikaci a vstřícnost, tím si získal respekt a uznání.
 

ČTĚTE TAKÉ:


I proto ho oslovila pražská Sparta, která potřebovala vylepšit svou mediální pozici a vztah s fanoušky. Přibylovi, který se stal druhou nejvyšší personou klubu na Letné se to dařilo... I když stále dával najevo, že má „Bohemácké“ srdce.


Bohužel pro celé české fotbalové prostředí přišla 9. února 2012 smutná zpráva. Lukáš přibyl na selhání srdce zemřel. Bylo mu 33 let.
 

JAK SE TO LONI STALO?


Jeho odkazem se ale třeba stalo nové fotbalové ocenění. Na galavečeru Fotbalista roku se vyhlašovala Cena Lukáše Přibyla, kterou Fotbalová asociace České republiky odměňuje prvoligový tým, jenž za uplynulý kalendářní rok nejlépe pracoval se svými fanoušky.


Rok po smutné události se zapalují svíčky. Pietním místem vchod prostranství u fanshopu Bohemians 1905 v Ďolíčku.

ram TN.cz