Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2010 19:43

Útočník Žůrek trénuje v Plzni, měl by tam půl roku hostovat

Témata:

Fotbalový útočník Libor Žůrek trénuje s Viktorií Plzeň, která jej získá na půlroční hostování.

Na úterním tréninku fotbalistů Viktorie Plzeň se objevil jednatřicetiletý útočník Libor Žůrek, který naposledy hrál v druholigovém Zlíně. Na západě Čech bude trénovat do konce týdne. "Od Zlína máme svolení, aby s námi Libor trénoval," řekl sportovní manažer František Mysliveček. "O jeho dalším případném působení v Plzni budeme jednat po návratu z Turecka," dodal Mysliveček.

 

Podle zlínské strany jsou však oba kluby předběžně dohodnuty. "Po návratu klubového vedení Plzně z pohárového zápasu v Turecku bychom měli do konce týdne vyřídit všechny administrativní náležitosti," uvedl Ladislav Valášek, jenž jedná za Zlín. "Zatím jsme domluveni na půlročním hostování s opcí. Pokud by hráč do Plzně během zimní přestávky přestoupil, Zlín by měl podíl i z případného dalšího přestupu Libora Žůrka z Plzně," doplnil Valášek.

 

Ve své kariéře získal Žůrek s reprezentační jednadvacítkou titul mistrů Evropy a s Ostravou vyhrál ligový titul. V roce 2007 byl na testech v německém Braunschweigu, ale nakonec přestoupil do Zlína. Celkem v nejvyšší české soutěži odehrál 233 zápasů, v nichž dal 33 branek.

 

Mediafax