Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 7. 2012
MĚL BY POMOCI NA LIGOVÝ TRŮN

Trénoval pod rebelem Mourinhem, teď se chce Gil prosadit ve Spartě

Témata:

Největší posilou Sparty se stal španělský pravý bek Pablo Gil Sarrión. Hráč, který v rezervě Realu Madrid zažil i slavného trenéra Josého Mourinha, se chce prosadit a pomoci Spartě k návratu na ligový trůn.

„Nejprve se chci ve Spartě zabydlet, zvyknout si v Praze. Chci být platným členem týmu a pomoci mu splnit všechny cíle, které má. Rád bych získal spoustu trofejí,“ řekl novinářům na středečním setkání na Letné Pablo Gil.
 

Jeho přesun na Letnou z rezervy Realu Madrid se upekl poměrně rychle. „Dostal jsem nabídku přes svého agenta, abych šel na testy do Sparty, což se mi líbilo. Chtěl jsem poznat klub, spoluhráče a nakonec to dobře dopadlo,“ říká muž, který se ke Spartě připojil během letního soustředění. Gil prý nejde úplně do neznáma. „Spartu jsem zpozoroval v evropských pohárech. Když o mě měl klub zájem, začal jsem zjišťovat bližší informace.“
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Srovnávat prostředí nejbohatšího českého a španělského týmu ale příliš nechce. „Nerad bych kluby srovnával. Jsou to úplně jiné světy, ale výrazně oceňuji přístup Sparty a také to, jak se ke mně v klubu chovají,“ říká pravý bek Sparty.
 

Během působení v rezervě Realu Madrid Gil často zažil tréninkové dávky pod vedením uznávaného kouče Josého Mourinha. „Potkal jsem ho, dvakrát nebo třikrát jsem pod ním týdně trénoval. Byl jsem s ním v častém kontaktu a poznal jsem jeho tréninkové metody. Není to jen o něm, ale také o těch špičkových fotbalistech, kteří v Realu působí. Je to o tom mít vždy maximální nasazení a profesionalismus, chuť do fotbalu,“ myslí si Gil.
 

Třiadvacetiletý bek se společně s krajanem Romerem (hráč Dukly Praha - pozn. red.) stane prvním zástupcem Španělska v Gambrinus lize. „Doufám, že uděláme dobrý dojem. Chceme ostatním ukázat, aby se nebáli odcházet do české ligy, protože má úroveň,“ přeje si Pablo Gil.

Mediafax