Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2011

Sudí Paták si do konce ligy nezapíská. Mohou za to kiksy v poháru

Michal Paták
Zdroj: Mediafax
Michal Paták diskutuje s Fernandem Nevesem z Ostravy. Archivní foto
Témata:

Rozhodčí Michal Paták si nezapíská v posledních dvou kolech fotbalové ligy. Komise rozhodčích mu omezila delegaci za chyby, kterých se dopustil v odvetě semifinále Ondrášovka Cupu mezi Kroměříží a Mladou Boleslaví.

Kroměříž, která prohrála 1:3 a ze soutěže vypadla, podala proti Patákovu výkonu protest. Hanáci si stěžovali hlavně na to, že Paták vyloučil kroměřížského brankáře Marka Vogla poté, co po střetu s ním přifilmoval svůj pád boleslavský útočník Jan Chramosta.
 

Toho za simulování potrestala disciplinární komise distancem na jeden zápas a pokutou 20 tisíc korun. Komise rozhodčích dnes stížnost Kroměříže uznala jako částečně oprávněnou.
    

Není vyloučeno, že stejně jako Paták budou "odstaveni" na vedlejší kolej i další rozhodčí. Komise dnes hodnotila jejich výkony v 27. a 28. kole první ligy a podle internetových stránek svazu vůči některým arbitrům přijala "interní opatření". V praxi to znamená, že podobný osud jako Patáka mohl stihnout i jiné rozhodčí, ale komise další jména už nezveřejnila.
    

Paták na jaře už jednou nuceně stál. Po utkání Českých Budějovic s Teplicemi v 18. ligovém kole mu také byla omezena delegace na dva zápasy, poté co si na jeho výkon stěžovali Tepličtí.
    

Paták se už po pohárové odvetě Kroměříž - Mladá Boleslav neobjevil jako hlavní arbitr v minulém kole nejvyšší soutěže. Komise mu nyní vystavila "stopku" až do konce sezony.
    

Patriku Filípkovi, který v pohárovém semifinále utkání pomáhal na čáře Patákovi jako asistent, komise omezila delegaci na jedno utkání. Kroměřížští se na Filípka zlobili, protože přehlédl ofsajd před Chramostovým prvním gólem a také před jeho střetem s brankářem Voglem. Filípek už absentoval v minulém kole, nyní je delegován jako asistent na zápas Jablonec - Slavia.

tn.cz / ČTK