Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 9. 2011

Sparťané o derby: Zasloužená výhra, ale rozdíl mohl být vyšší

Lukáš Jarolím a Ladislav Krejčí
Zdroj: Mediafax
Lukáš Jarolím (vlevo) a Ladislav Krejčí
Témata:

Fotbalisté Sparty rozdrtili v derby Slavii na Letné 3:0 a po zápase si užívali vítězné ovace takřka vyprodaného hlediště. Hráči letenského klubu si pochvalovali předvedený výkon i to, že Sparta má v lize po osmi zápasech rekordní počet 24 bodů.

„Po tom začátku, kdy Slavia v prvních dvaceti minutách nehrála špatně, jsme se rozjeli. Byla to zasloužená výhra,“ říkal po utkání střelec úvodní branky Jiří Jarošík, podle kterého mohl zápas skončit i vyšším rozdílem. „Ve druhé půli jsme se trochu uklidnili, pomohly nám ty dva góly, začali jsme kombinovat a hrát po zemi. Nakonec jsme mohli dát ještě o dva góly víc.“
 

V SUCHÉM TRIKU! Sparta v derby ZNIČILA Slavii a má rekord ligy. Vyhrála poosmé v řadě!
 

Sparta v této sezoně kraluje Gambrinus lize, v osmém zápase si připsala osmou výhru a s 24 body už má osmibodový náskok na druhý Jablonec. „Jsem rád, že se nám takhle daří, ale musíme se připravit na další zápas. Soustředíme se sami na sebe, nekoukáme okolo,“ tvrdil Jarošík.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Premiéru v základní sestavě Letenských má v této sezoně za sebou i levonohý sparťanský záložník Ladislav Krejčí. Mládežnický reprezentant vstřelil druhý gól Sparty a po zápase se rozplýval štěstím. „Tohle byl velký zápas a určitě jeden z nejlepších, který jsem ve Spartě odehrál. Z gólu jsem měl radost, bylo to super. Navíc byla dobrá atmosféra a podali jsme dobrý výkon, takže jsem nesmírně šťastný,“ uvedl Krejčí.
 

Autor třetího gólu do slávistické sítě, Peter Grajciar, sice v minulosti oblékal dres vršovického klubu, ale na to už před zápasem nemyslel. „Jsem sparťan a hraji za Spartu, nepřemýšlím nad tím, co bylo. Neřeším to,“ uvedl po utkání s tím, že urážky slávistického publika nevnímal. „Spíše jsem se soustředil na vítězné chorály,“ prohlásil. „Z vítězství jsem byl potěšený, z gólu samozřejmě také. Jsem rád, zápas se hrál ve výborné atmosféře, měl svou kvalitu. Nehodnotil bych, jestli byla Slavie slabá nebo ne. Naše mužstvo hlavně ve druhém poločase hrálo dobře a k ničemu jsme jí nepustili. Vítězství bylo zasloužené,“ dodal slovenský záložník.
 

Zdrcení byli po vysoké prohře slávisté. „Sešívaní“ sice začali na Letné dobře, ale po dvaceti minutách se jejich aktivita vytratila a nakonec odjeli s tříbrankovým přídělem. „Hlavně ve druhé půli Sparta potvrdila, že má formu a sebevědomí - chvilkami nás hodně přehrávala. V první půli jsme nehráli špatný fotbal, ale prohráli jsme 0:3 a to mluví za všechno,“ řekl po utkání slávistický kapitán Lukáš Jarolím. „Pro nás je výsledek 0:3 hodně nepříjemný, ale hrozilo i to, že dostaneme více gólů,“ uznal.

 

Mediafax