Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 10. 2013
trest od sousedů

Sparta nesmí do Rakouska. Kvůli řádění fanoušků!

Krach pražské Sparty
Zdroj: isifa/MAFRA/Michal Růžička
Krach pražské Sparty
Témata:

Fotbalová Sparta nesmí hrát až do září roku 2014 přípravné zápasy v Rakousku proti domácím klubům. Rozhodla o tom rakouská disciplinární komise a je to další důsledek nepřístojného chování příznivců pražského klubu při červencovém utkání proti Admiře Mödling v rámci soustředění v Bad Leonfeldenu.

Sparta už v září dostala od české disciplinární komise pokutu 100 tisíc korun. Teď zaujala stanovisko i rakouská komise, a ta rozhodla, že žádný rakouský klub se do 30. září příštího roku nesmí utkat se Spartou v přípravném utkání na rakouské půdě.

 

"Fanoušci, kteří mají incidenty v zápase s Admirou na svědomí, výrazně poškodili klub a jeho dobré jméno. Sparta se od podobných projevů distancuje," uvedl tiskový mluvčí letenského klubu Ondřej Kasík.

 

Pro Spartu je to komplikace: do Rakouska totiž v posledních letech pravidelně jezdila na předsezonní kempy. Příští rok v létě podle všeho bude muset zamířit jinam, v úvahu připadá například Německo.

 

Zápas Sparty s Admirou byl poznamenán především incidentem ze 60. minuty, kdy za stavu 1:1 ze sektoru hostujících příznivců přiletěl na hřiště dělbuch, který skončil u nohou asistenta rozhodčího. Ten musel být převezen k ošetření do nemocnice a zápas byl předčasně ukončen.


 

ČTK