Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 9. 2011

Sparta je schopná prosadit se v každém zápase, varuje slávista Jarolím

Lukáš Jarolím
Zdroj: Mediafax
Témata:

Fotbalisté pražské Slavie se chystají na pondělní 274. derby proti svému odvěkému rivalovi Spartě, zkušený záložník Lukáš Jarolím věří, že „sešívaní“ podají důrazný výkon a z Letné si odvezou nějaký bodový zisk.

„Nálada v mužstvu je bojovná, i když s momentálním postavením týmu není nikdo spokojený. Věřím, že si to všichni uvědomují a budou se snažit Slavii posunout v tabulce směrem vpřed,“ říká pětatřicetiletý fotbalista, jehož Slavia je momentálně na 12. místě ligové tabulky.
 

Pondělní derby by prý mělo být pro Slavii zápasem, který mužstvo obrátí na vítěznou vlnu. „Věřím tomu, že nás to nakopne. Derby je hrozně těžký zápas, Sparta má momentálně vynikající formu, psychicky je na tom velmi dobře, neztratila ani bod. Pojedeme tam s tím, že nemáme co ztratit a pokusíme se uhrát nějaký bod,“ předpokládá jeden z nejzkušenějších hráčů Slavie.
 

Vršovický celek v posledních zápasech nestřílí góly a Jarolím dobře ví, co mužstvu shází. „Nebylo to jen o sebevědomí, ale trochu i o nezkušenosti. Tím, že nedáváme góly, je to i o důrazu v soupeřově šestnáctce. Snažíme se koncentrovat na sebe, asi by byl nesmysl, kdybychom zalezli a bránili na nulu. Sparta je schopná se prosadit v každém zápase. Budeme muset být důraznější v útočné fázi,“ věří.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Sám Jarolím se na pondělní derby těší a věří, že vypjatou atmosféru zvládnou i někteří mladíci ve slávistickém dresu. „I když někteří kluci nemají tolik zkušeností tak věřím, že se s tím dokážou vypořádat. Utkání má pro hráče jiný náboj, atmosféra je vypjatá, mělo by být vyprodáno, je okolo toho velký humbuk,“ řekl zkušený hráč.
 

V realizačním týmu „sešívaných“ došlo na začátku týdne k obměně asistentů, pozice v prvním týmu tak zaujali bývalý brankář Martin Vaniak a bývalý kouč rezervy Slavie Martin Poustka. Vaniak, který ještě na jaře hájil branku Slavie, už měl se všemi hráči po nepříznivých výsledcích pohovor. „Byl to oběd a řekl nám, jak celou situaci vidí. Každý z nás si to přehodnotil v hlavě, převládali tam určitě negativnější věci. Ale nechci se vyjadřovat k tomu, co nám sdělil,“ uzavřel Jarolím.

Mediafax