Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.12. 2010 12:29

ŠOK! Slavii opustí i záložník Jaroslav Černý

Témata:

Fotbalista Jaroslav Černý kvůli výrazně nižšímu platu nepodepíše nový kontrakt se Slavií.

Ve fotbalové Slavii končí i záložník Jaroslav Černý. Jednatřicetiletý středopolař sice od vedení pražského klubu dostal nabídku nové smlouvy, ale kvůli výrazně nižšímu platu ji nepodepíše. Černý to řekl v dnešním vydání deníku Sport.
 

Dosavadní smlouva vyprší Černému na konci prosince. Kouč Michal Petrouš sice o zkušeného záložníka projevil zájem a přál si, aby v týmu zůstal, fotbalista však upravené podmínky v návrhu nové smlouvy nepřijal.
 

Očekával stejné podmínky
 

"Pokud chtěl klub uplatnit opci, měl mi nabídnout stejnou smlouvu, jakou mám teď. Jenže nová smlouva byla daleko nižší, a to nešlo akceptovat. Nechtěl bych to konkrétně rozebírat, ale bylo to asi o třetinu," řekl Černý, který má nabídky z české ligy i ze zahraničí.
 

Doplnil, že v současné neradostné situaci Slavie odejít nechtěl, ale nevidí jinou cestu. "Je mně třicet jedna a člověk v tomto věku musí hledět také trochu na sebe. Kdyby to bylo akceptovatelné, tak bych se rozmýšlel, ovšem v tomto případě to nešlo," dodal hráč, který strávil ve Slavii tři roky a získal s ní dva mistrovské tituly.
 

Slavia se po podzimní části rozloučila s tuniskými záložníky Tijanim Belaidem a Hocinem Raguedem, nepočítá už ani s útočníkem Alešem Bestou. Petr Trapp dal kvůli dluhům ze strany klubu výpověď a rozhodl se obrátit na svazovou arbitrážní komisi. Slavia v týdnu vyplatila hráčům část dlužných peněz v celkové výši deset milionů korun.

tn.cz / ČTK