Aktualizováno 30.4. 2010 20:25

Slovácko porazilo Boleslav a udělalo krok k záchraně

V předehrávce 27. kola Gambrinus ligy porazili fotbalisté Slovácka 1:0 Mladou Boleslav. O výhře rozhodl oslavenec Václav Ondřejka.

Tragický první poločas, a výrazně zlepšená hra po přestávce. Tak se prezentovali hráči Slovácka ve veledůležitém souboji s Mladou Boleslaví. Svěřenci trenéra Miroslava Soukupa nakonec zvítězili 1:0 a vymanili se ze sestupových pater tabulky. Na patnáctou pozici opět spadlo Kladno.

Bídu vystřídala euforie

Mladá Boleslav už dohrává sezonu bez pohárových ambicí, na hřišti ale nedává kůži lacino. Na Slovácku byla v prvním poločase jasně lepším týmem a vypracovala si řadu gólových příležitostí. V 18. minutě se neujala chytrá střela Táborského, o chvíli později pak brankář Filipko nadvakrát vychytal agilního Mendyho.

Gólman Slovácka měl plné ruce práce, parádními zákroky ale držel svůj tým nad vodou. Navíc měl i štěstí, když po půl hodině hry netrefil bránu ve stoprocentní příležitosti mladý Chramosta… Slovácko bylo naprosto bezzubé, po přestávce se však probudilo. Udeřit mohlo hned ze své první střely na bránu, Kuncl však hlavou nasměroval míč těsně nad.

V 60. minutě měl jasnou šanci útočník Ondřejka, který dnes slaví dvaadvacáté narozeniny, i on ovšem zaváhal, když zblízka trefil jen brankáře Šedu. Už to vypadalo, že utkání skončí bezgólovou remízou, jenže Ondřejka úspěšně složil reparát. Jedenáct minut před koncem si zády k bráně spracoval dlouhý aut a bombou pod břevno nedal Šedovi šanci. Závěrečný tlak hostů se ani nekonal, navíc dohrávali o desíti. V nastavení byl za řeči potrestán druhou žlutou kartou Brunclík a musel nedobrovolně pod sprchy.

Slovácko tak vyhrálo 1:0 a tabulce poskočilo na 13. příčku, kde se nachází o bod před Českými Budějovicemi a o dva před patnáctým Kladnem. Obě mužstva ale mají zápas k dobru. Boleslav je i nadále na sedmé pozici.

27. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 79. Ondřejka. Rozhodčí: Jílek - Jiřík, Kubáň. ŽK: Kordula, Kubáň, Švancara, Ondřejka, Fujerik, Košút - Procházka, Brunclík. ČK: 90.+1 Brunclík. Diváci: 4225.